Laulud

The Microphones – „II. Solar System“ (folk)
Tegemist on lihtsalt väga kauni looga. “II. Solar System” on võrdlemisi õhuke lugu: enamus ajast on laulus vaid vokaalid ja kitarr ning väga lihtne löökpilli osa. Siiski on suutnud Phil Elvrum, The Microphonesi frontman luua rahuliku ja ilusalt morni õhustiku. Lugu on hetkedeks, kus vaatad õrnalt väsinud ilmel aknast välja Eesti „vahelduv pilvisus, kohati sademeid“ ilma ning mõtled. Isiklikult oli see laul ideaalseks kaaslaseks arvestuste nädalal. Soovitan kuulata seda lugu folgi armastajatel ning läbi on ka kuulda Elliot Smith’ilikku singer-songwriter võnget. Kui selline muusika sulle meeldib, soovitan kuulata ka kuulsamaid lugusid The Microphonesi varasemalt ning populaarsemalt albumilt „The Glow, Pt. 2“.

Mac Miller – „Here We Go“ (džäss-räpp)
Hiljuti avaldati uuesti üks fännide lemmik Mac Milleri mixtape nimega „Faces“. Erinevalt enamikest meie muusikasoovitustest olete te ilmselt Mac Milleri nime varem kuulnud. Kuulsus aga muusikat halvemaks ei tee. Muusikasnoobina peab seda vahepeal endale meelde tuletama. Vahel on vaja muusikat, mis muudab meele heaks. Loo biit jääb kummitama tänu nakkavale löökpilli rütmile ja teravale trompetile, mis terve laulu vältel mängib. „Here We Go“ on tükike soojust ja päikest aina külmenevas keskkonnas.

Watergh0st – „Apathy“ (indie)
Oma mõnusate kitarririffide ja pehmete taustavokaalidega on lugu harukordselt rahustava toimega. Meenutab veidi lugusid, mida kuuleb kohvikutes, kuid seda ainult kõige paremal viisil. See võtab hästi kokku tunde, kui saabub laupäev ning ostad endale paar pirukat ja kohvi ning polegi hetkel ühtegi kohustust. Lugu on olemuselt lineaarne, aga oskab hästi kuulaja fookust säilitada. Trummid on meelele rahuldavalt krõbedad ja lauljal on haarav hääl.

Albumid

JPEGMAFIA – „LP!“ (eksperimentaalne räpp)
Minu arvamus JPEGMAFIA’st on võrdlemisi subjektiivne, kuna olen teda jälginud juba pikemat aega. Seda artisti soovitaksin ma kuulata, ükskõik kui hea või halb uus projekt tal on. Albumist aga on kaks versiooni. Mina soovitan kuulata YouTube’st ja Bandcamp’ist leitavat „offline“ versiooni. JPEGMAFIA muusika teeb eriliseks just tema mixing ja mastering. Kuna Devon Hendryx teeb seda ise, tekib tema muusikal kindel omapärane ja ühtne võnge, mis mulle väga istub. „LP!“ erineb varasematest projektidest selle poolest, et lugude valik on eklektilisem. Leida on nii soulilikku õrnust ja cloud räppi, hardcore hiphoppi, Memphis räppi kui juba talle omast glitch-hop’i. Midagi on siit leida igal hiphopisõbral, tuleb vaid otsida.

Section 25 – „Always Now“ (post-punk)
Album on justkui mingi filmi soundtrack. Lood on sünged ja rõhuvad, laulja laulab natuke mööda ja käigud kitarril on tihtipeale ebamugavad. Kuid Section 25 on seda kõike teinud väga elegantselt, tekitades ainulaadse meeleolu. Nagu kõnniks pimedal tänaval lootusetus nukruses, kuid samal ajal oleksid pealtvaatajatele kadestusväärselt lahe. Terve bändi imidž on väga lahe. Tegemist on ka väga pikana tunduva, 71-minutilise albumiga, mille läbi töötamine ja lemmikute otsimine on otstarbetu. Lood on lühikesed ja omavahel väga sarnased ning sobivad hästi taustamuusikaks õppimisele, autoga sõitmisele või muudele ajumahtu nõudvatele tegevustele.

Erik Joonatan Tepp 137A
Erik Jõevere 137C