Oktoobrikuus uuris Reaali Poiss koolipere lemmikuid sööklasalateid. Eesmärk oli teada saada, millised salativalikud on kõige populaarsemad ning millised jäävad tahaplaanile. Küsimustikule vastas kokku 300 õpilast ning vastajate seas oli eri vanuses õpilasi 7. klassist kuni 12. klassini.

Salatieelistuste jaotus. Erakogu

Esmalt pidi valima oma salatieelistuse 14 vastusevariandi hulgast. Kõige populaarsemaks osutus porgandisalat, mille poolt hääletas 64 inimest (21,3 %). Teiseks tuli värske kurk 42 häälega (14 %) ning kolmandaks keedetud peet 41 häälega (13,7 %).  Kõige ebapopulaarsemaks osutusid herned ja kaalikas. Mõlemal oli ainult 2 nukrat häält ehk kõikidest vastustest moodustasid nad ainult 1,4 %.

Küsimustikus oli võimalik jätta ka kommentaare, mida tuli kokku 67.
Jagan teiega oma lemmikuid:

Porgandisalat teeb alati kõhu ja breketivahed täis.

Ilma koolisööklata ei mäletaks, et salat eksisteerib.

Porgandi-kapsasalat ja kurgid on njämm.

VALGED OAD TOMATIKASTMES FOR LIFE.

Vastustest saab järeldada, et meie koolis löövad laineid juurviljadest ja viliköögiviljadest tehtud salatid. Kaunviljad on küll kõige ebapopulaarsemad, kuid neilgi on oma austajaskond. Meeldiv on näha, et meie koolisööklas on hulk salatisööjaid, kes hindavad rohelist ning toituvad tervislikult.

Margaret Filippov 140B