Esimestest pükste moodi riideesemetest Lääne ühiskonna naistel on teada umbes 19. sajandi keskpaigast, neid kanti kodus töötamiseks ja mõndadel üksikutel spordialadel, need olid laia lõikega ja pahkluu juurest kokku tõmmatud, kuid selliseid esemeid kanti ainult pereliikmete nähes.

20. sajandi alguses tekkis liikumine, millest osavõtjad kutsusid end Flapper Girl’ideks. Sellised naised kandsid oma aja kohta skandaalselt lühikesi kleite, mis paljastasid pahkluid, ja lühikesi pükse, mis vahel paljastasid kandja põlvi.

Kuni kolmekümnendateni vaadati pükstele naiste jalas üldiselt siiski halvasti. Teise maailmasõja hakul aga tekkis vabrikutes vägagi tuntav tööjõupuudus, seega hakati palkama tööle ka naisi ja kuna kleitides ja pikkades seelikutes on ebamugav töötada, siis hakkas ka ühiskond vaikselt aktsepteerima pükse ka naiste jalas.

Praegu näeme palavatel suvepäevadel lühikesi pükse kõikjal, see „õigus“ on tulnud läbi skandaalsete naiste, kes soovisid inimestele näidata, et moodi on vaja muutust ja naiste, kes olid valmis oma riigi eest tegema midagi, millega nad kunagi varem kokku puutunud ei olnud.


Annabel Lokna 140C