Esmakordse Vabalava külastajana püüdsin olla lahtiste silmade ja kikkis kõrvadega, et täieliku kogemuse osaliseks saada. Kogu ürituse kaadervärk oli detailideni läbimõeldud. Tõsiselt muljetavaldav oli vaadata, kuidas iga väike hammasratas oli oma tähtsusega, mis kõik kokku moodustas niivõrd ägeda terviku. Aulaesise lauad olid täidetud sponsorite poolt varustatud porgandite, keelekastme ja kätekreemidega ning kui meelepärane sai kokku kraamitud, oli aeg endale sobiv istekoht leida. Tuled läksid põlema, mikrofonid lülitati sisse ja tossumasina saatel astusid lavale õhtujuhid Kristofer Robin Tops ja Markus Paeveer, valmis publiku meelt lahutama.

Tänavu moodustasid žürii kehalise kasvatuse õpetaja Erik Mäe, laulja ja avaliku elu tegelane Kalle Sepp ning vilistlane Jüri Mikk Udam. Kohtunikud ei peljanud andmast kõiksugu laiahaardelist tagasisidet, kus komplimendid varieerusid muljetavaldavast fagotimängust sokivalikuni. Kahtlemata oli kohtunikel märksa lihtsam kiita, kuna esitused olid tõepoolest eripalgelised ning õpilasi saatsid laval sõbrad, pillid või tuletõrvikud. Malbema muusika fännid said nautida Liis Reinvee laulu kitarri või Möldri esitust ukulele saatel, samas kui rokifanaatikud said oma pead kaasa raputada ühes Rajupesuga. Kindlastin ei saa mainimata jätta Emma Operi etteastet või Patrick Maueri fagotimängu.

Korraldajate lemmikuks osutusid TRELLID ft. Mirjam, žürii favoriidiks olid Nora, Sandra ja Märten. Kuigi rahva lemmikut valides toimusid väiksed tehnilised viperused ja mõni andunud fänn vajutas hääletusnupule rohkem kui kohane, pälvisid õigustatult esikoha Mirjam ja Jan. Dueti lauldud „Mina jään“ taasesitusel näitas publik oma lembust taskulambimerega, mis lauluga tasakesi kaasa õõtsus.

TRELLID / Allikas: Erik Võrklaev

Vahepausidel tekkis võimalus mõnelt äsja lavalt maha tulnud esinejalt ja lavatehnikult värskeid muljeid koguda.

TOOM / Allikas: Erik Võrklaev

Milline kohtunik oli kõige hirmuäratavam?

TOOM: Erik. Erik on konkreetne mees ja mida iganes tema ütleb, seda tuleb ka kuulda võtta.”

Mädanenud kajakad: Kohe ei oskagi niiviisi öelda, kõik kohtunikud olid väga sõbralikud ja saime kasulikku tagasisidet.

Kust pärineb teie ülikonna temaatika?

Mädanenud kajakad: Meie laul räägib intsidendist, kus Iraagi ajakirjanik viskab pressikonverentsil kingaga George Bushi, seega oleme riietanud end sellele pressikonverentsile kohaselt.

Mädanenud kajakad / Allikas: Erik Võrklaev

Kust tekkis idee esituse paigutus läbi kahe korruse siduda?

TRELLID: “Rääkisime enne mänedžer Stennuga läbi, kes meile mitmetasandilise koreograafia valmistas.”

Mitu ruutmeetrit umbes-täpselt lava on?

Sander Simson: Kahe ruutmeetrised plaadid, üheksa plaati. Pean ka ära mainima, et usaldusväärsete allikate sõnul saab lava ülesseadmise komisjon väita, et me ei ole rakendanud lapstööjõudu.

Kuidas jäi duett rahule lava suurusega?

Mirjam ja Jan: Kahele inimesele oli lava paraja suurusega, aga meile jäi mulje, et kui teha midagi suurema grupiga või midagi, kus on rohkem liikumist, võib minna kitsaks, kuna laval olevad pillid ja tehnika võtavad kogu ruumi ära.

Vallutasid nii publiku kui ka žürii südamed. Kas sul on nippe või soovitusi tulevastele Vabalava esinejatele?

Mirjam: Kui tuleb mõte Vabalavale minna, siis milleks kahelda? Tehke asju ja mitte kellelegi teise kui enda jaoks, sest ülemõtlemine ei vii kuhugi.

Kindlasti tuleks teha üks suur kniks ja kummardus korraldajatele, sponsoritele, žüriile ja esinejatele. Reaalkooli Vabalava on kinnituseks, kui laia ampluaaga leidub meil õpilasi, kes on uljad koolipingist lavale hüppama. Sügav kaastunne vapratele REK-i sisekomisjoni liikmetele, kes pidid ka pärast seekordset üritust ülekuhjunud taarakasti tühjendama. Järgmise Vabalavani!

Johanna Paide 140B