Kuid 1920. aasta korvpallimatšil alguse saanud vastastikune austus ning ühtekuuluvustunne on vaatamata kõigele püsima jäänud. Siiski on mõned tõigad teineteise koolielust siiani arusaamatuks jäänud. Kahe kooli kuumimatele müsteeriumitele katsumegi vastuseid leida.

Ristimisaegne loomaaed? Kus on rebased?

Vanadest traditsioonidest lähtuvalt võtab iga õppesuund endale ristimisnädalal erinevad loomakesed. Loodusklassis jooksevad ringi lambad, ühiskond koosneb jänkudest, reaalklassis on valdavas enamuses oinad ja keeleklassis tegutsevad kultuursed rebased. Ega keegi täpselt ei oska öelda, miks nii kirev seltskond nädalaks kokku saab, kuid vähemalt hoiame me bioloogilist mitmekesisust.

Jõuks nii hea, et lubate isegi realiste treenima?

GAG-i üks suurimatest varalaegastest on meie luksusliku varustusega maa-alune spordisaal, mis teeb silmad ette teistelegi vanalinna treeningsaalidele. Öeldakse, et terves kehas terve vaim, mistõttu peame jõusaali kättesaadavust meie õpilaste ja õpetajate jaoks väga oluliseks. Märkimisväärseks lisateenuseks on saun, mis leidub ka Reaalkoolis, kuid kas tõesti viivad reaalika jalad end GAG-i koobastesse treenima? Senikaua kuni olete nõus GAG-i hümni saatel treenima, olete oodatud!

„Suure venna“ eeskuju ehk suund Reaalkooli auks?

2022/2023 õppeaastal muutis GAG oma õppesuundi, sealhulgas kadus ka kõige legendaarsem matemaatika-inglise keele klass, mille viimane lend lõpetab 2024. aastal. Üks uutest valikutest on reaalteaduste õppesuund, mis jaguneb inseneeriahuviliste ja progejate vahel. Tõepoolest näeme ka TRK õppesuundade seas lausa kahte eraldiseisvast klassi inseneeriaõpilaste ja programmeerimishuviliste jaoks. Huvitavaks asjaoluks on ka õppesuundade kirjelduste silmnähtav sarnasus. Tuleb vist tunnistada inspiratsiooni ammutamist suuremalt vennalt. Kuigi kas te olete ikka suurem vend, kui me oleme vanemad?

Riigieksam laias matemaatikas või mitte midagi?

Ühel hommikul arvestusele minnes otsustasin enda abituriendist sõbranna riigieksami valemiraamatust kiirelt valemid üle korrata. Kahjuks ei sisaldanud too tark raamat aga mulle vajalikku valemit, sest tegu oli millegi üsna õppekavavälisega. Lai eksam lihtsalt ei paku pinget… Seega räägib legend, et laia matemaatika eksam ongi selleks tehtud, et mõni realist 100 punkti asemel 99 saaks, sest kõigile perfektsust lubada oleks inetu.

Arvestuste nädalal käib mäng elu ja surma peale?

Ühe nädala jooksul mitmes õppeaines kokkuvõtvaid töid kirjutada kõlab tõepoolest nagu stretch… On ka. Õnneks ära keegi veel surnud ei ole, seega on tegu lihtsalt mänguga inimvõimete piiril! Võimekas realist aga oskab oma unetunde minimeerida, saavutades sealjuures maksimaalsed tulemused. Arvestuste nädalal neljapäevaks on küll Solarisest Beliefi lett tühjaks ostetud, aga öeldakse, et raske aeg kasvatab iseloomu. Te ju ei teaks…

Reaal-majanduse õppesuund, aga õpilasfirma ei asenda endiselt uurimistööd?

Arvestades, et meie kodukohvikus Mauruses on sõrmusega soodukas, mida Kolmjalas teatavasti ei ole, on teiepoolne suurem majanduslik pingutus pea et vältimatu. Uurimistööd teeb meist hullud tõelised akadeemikud ning laseb hiljem minna ärimaailma suuri tegusid tegema!!! Teil aga oleks kasulik lisaks ärioskustele õppida läbirääkimisi pidama.

Ann-Gretel Erik GAG G3 MAT-IN
Mia Marie Sukles 139B