Tänapäevases metafooridest ümbritsetud maailmas on raske söögipoolist leida, mis ei avaldaks nutikamatele meie suurimaid saladusi, sest nagu öeldakse: sa oled see, mida sa sööd. Kuid ärgem heitkem meelt! Otsustasime seda müstilist hieroglüüfide maailma dešifreerida ja kirjutada üles iga omnivoori kõige stereotüüpsemad iseloomujooned.

Juusturull

Ilmselgelt oled eliit – leiad üles parimad tooted hea hinnaga. Juusturullid sobivad nii vihma kui ka päikesega, nutu kui ka naeruga. Vaatamata lollikindlale valikule riskid igapäevaselt külmade juusturullidega, kuid riskide võtmine on tõeliste alfade üks põhiomadus. (Juusturulligurmaanidena võime kinnitada, et kõige paremad juusturullid pesitsevadki Solli saiakeste letis.)

Spinati-fetapirukas

Oled maitsekate valikutega noorhärra/-preili, kuid kuidas saad hakkama praeguses hinnakaoses? Kaks varianti, sa oled kas finantsiliselt vastutustundetu või ropult rikas. Mõlemal juhul sobid võrratult börsilainetel surfama.

Sarvesai

Vajad kiiret (aga hästi odavat) vahepala oma igapäevasele koolitoidule ja banaanile, mida tegelikult enne trenni sööma peaksid, või siis oled surmani armunud Pariisi tuledesse ja saiakestesse, ent reis Prantsusmaale pole hetkel veel piisavalt taskukohane. Pole hullu, paari aasta pärast saad endale lubada mõne prestiižsema kohviku sarvesaia.

Pannkoogid

Oled lotomängija, kellele meeldib riskida. Kui sind tabab ebaõnn ja pannkoogid maitsevad nagu rasvased papitükid, siis ei jää muud üle kui uuesti proovida. Õnn soosib julgeid ja küll saabub päev, mil saad parima maitseelamuse osaliseks, kui pannkoogid on ülekuhjatud tuhksuhkruga ning rasva ja suhkru kooslus mõjub meeliülendavalt. Püsi valvas, et hasartmäng rahalisi probleeme ei tekitaks.

Caesari salat

Sind on põhjust kadestada. Sa oled rikas ja tervislik samal ajal. Kui sa valid eelnevalt pakendatud Caesari salati, siis pole sul aega, mida raisata ning selle võrra maitse kannatab. Kaalu järgi ostes pead küll pisut ootama, kuid see on seda väärt, ning kes kannatab, see kaua elab. Caesari salati söömiseks peab sul ka pisut ajurakke olema, kuna kuidagi pead sa leidma söögiriista, millega oma imelist lõunat nautida.

Kiirnuudlid

Teed elus ohutuid ja üldsusele aktsepteeritavaid valikuid, mis ei sunni sind kiirlaenu võtma. Kiirnuudlid nõuavad aga endaga tegelemist, seega oleksid imeline lapsevanem. Kui sööd nuudleid kuivalt, siis sa pole ilmselt kuid maganud ja/või oled uurimistööga vaevlev 11. klassi õpilane. (Legendaarsusaste tõuseb, kui ostad nuudleid ühes präänikutega bridžiklubisse.)

Vapiano

Sa oled väga kohusetundlik. Võimalik, et oled seadnud sihiks kuldmedali ja esitad kõik oma Moodle’i töölehed õigeaegselt ära. Elu ohjad sinu kätes, kuid sul on raskusi kastist välja mõtlemisega (proovi järgmine kord midagi muud peale pasta tellida).

Kirju kiisu

Su käitumismuster on kui keskmisel Reaalkooli elunäinud gümnasistil. Koolipäev on ilmselt möödunud igavledes mõnes humanitaartunnis, milleks sa reaali tulles tegelikult valmis polnud. Kuulud meie kooli cult’i, mida on salaja üleval peetud juba paar viimast sajandit. REK-i presidendi valimistel pooldasid eranditult kandidaati 0,9.

Kana wrap

Sul on olnud väga raske päev või õues valitseb täielik koerailm. Igatahes ei taha sa koolist lahkuda, vaid valid lõuna, mille saad kätte kõigest paari euroga meie kaunist puhvetist. Kana wrap on üks parimatest valikutest, seega on sul väga hea maitse. Kana wrap on ka snäkiks ideaalne, kuna selle saab ära süüa peaaegu täpselt 10 minutiga.

Sushi

Oled kaduv nähtus meie ühiskonnas. Vaatamata inflatsioonile jääd truuks Tokumarule ja enda tõekspidamisetele. Kuid olgem ausad, kui kaua sa saad veel nautida Toku maki’sid? Hind kahekordistub iga päev ning varsti pead valima pankroti ja tühja kõhu vahel.

(P.S. Kui ostad sushit hoopis Sollist mitte Tokust, siis soovitan soojalt juba midagi muud proovida – miski ei ole väärt kõhuvalu järgmises tunnis!)

Kevadrullid

Sa ei ole nagu kõik teised. Kevadrullid on julgete toit, kuna selle kohta levivad väga vastandlikud arvamused. Osade meelest on kevadrullid ja eriti nende kõrvale pakutav kaste lihtsalt jumalikud, kuid samas levivad ka arvamused, et jahtununa meenutab kevadrullide maitse panges leotatud sokke. Sina aga ei lase ennast sellest heidutada, vaid sööd seda, mis maitseb just sulle.

Shaurma kebab

Sa oled tõeliselt kultuurne. Sulle meeldivad hõrgud maitseelamused, isegi kui pead nende saamise jaoks ette võtma veerandi kilomeetri pikkuse teekonna. Seda aga ainult juhul, kui sa sööd klassikalist Shaurmat. Kui sa valid nende rikkalikust menüüst midagigi muud, siis oled sa teinud saatusliku vea.

Söökla toit

Oled kokkuhoidlik ja ekstravertne. Koolisöökla järjekorras saab muljeid vahetada paljude tuttavatega. Kui oled lõpuks toidu kätte saanud, pead suunduma vaba laua otsinguile. Oled kindlasti hea läbirääkija, kuna kuidagi pead endale välja võitlema koha laua ääres. Sööklas võid silmitsi seista raskustega, kuid väljud sealt tugevamana kui kunagi varem.

Võtad ise söögi kaasa

Palju õnne! Oled väga agar toidugurmaan ning valmistad igal õhtul endale pidusöögi, mida ka järgmine päev nautida – või on su vanemad sind ära hellitanud ja sa pole kunagi pidanud söökla magedaid kartuleid maitsma. Sa tead, kuidas kasutada Reaalkooli mikrolaineahju ja see tõstab su tähtsust meie tühises ühiskonnas.

Valid tühja kõhu

Sa oled tegus inimene, kellel on selle üürikese 30 minutiga vaja teha midagi palju olulisemat kui söömine. Selleks võib olla magamine, õppimine või sotsialiseerumine. Paar korda lõuna vahele jätmine on vabandatav, kuid kui avastad, et sellest on saanud harjumus, siis leia siit loetelust midagi, mis kirjeldab just sind ja naudi järgmisel söögivahetunnil hõrke maitseelamusi.

Hele-Riin Hunt 140B
Reena Mikser 140B