Saadan soojasid tervitusi Tartumaalt! Ülikool on mind vastu võtnud hästi, loodan, et ka teie kooliaasta algas lõbu ja õpihimuga! Armastan seda motiveeritud ning hubast õhkkonda siin, see meenutab mulle mitmest küljest ka Reaali. Ütlen ausalt, gümnaasiumis tasub veidi higistada, siis on ülikoolis (vähemalt alguses) seda lihtsam. Saadan terve 136. lennu poolt kallistusi meie õpetajatele – teie panust on tunda!

Tere tulemast gümnaasiumisse, 139. lend! Tean juba ette, et teie aeg meie armsas koolis tuleb võimas ja hariv. Olete vastselt ristitud reaalikateks – nautige oma rebaseaastat kogu hingega. Need kolm aastat lendavad kiiremini, kui suudate arvata. Ootan huviga, milliseks kujuneb teie lend ning missuguse märgi jätate endast maha just teie.

Soovitan soojalt teha koolitöö kõrvalt paralleelselt võimalikult palju õppetööväliseid tegevusi, näiteks korraldamine või lihtsalt traditsioonilistel kooliüritustel osalemine. Koolitöö selle all ei tohi muidugi kannatada, aga see arendab teid palju ning loob mitmeid uusi lahedaid suhteid - see on elu alus ka edaspidi. Lugege raamatuid, tantsige, esinege, osalege projektides, olümpiaadides jne. Kogemused saavad ainult arendada!

Meie mahajäänud rebastele ehk 138. lennule saan soovida vaid tugevat närvi selles vahepealses kohutavas aastas. Lohutuseks: 11. klass saab ka lõpuks kunagi läbi ja UT tehtud, isegi kui see nii ei tundu. Ja meie uhiuus abituurium, 137. lend, võtke viimast! Uuel aastal võite vabalt tulla meie või oma jumalate juurde tudengivarjuks, see aitab päris palju, kui oled erialavalikuga kimbatuses. Jõudu ja jaksu soovin ka REK-ile, olen teie jaoks ikka alati olemas. Ootan kutset, kui sauna teete.

Head uut kooliaastat meile kõigile! Mis ikka, kui õppida, õppida, õppida.

Anne-Mari Kasemetsa

vil!136