Kontserdisaal oli rahvast pungil täis. Inimesi oli nii palju, et viimased saabujad pidid endale garderoobist mõned toolid juurde tooma ning hilinejad (khm khm abituriendid) nautisid kontserti hoopis püstijalu. Üritus algas direktor Ene Saare piduliku kõnega ning sellele järgnesid mitmesugused laulud ja tantsud. Meie enda Reaali koorid esitasid ilusaid kodumaiseid laule, nende seas Olav Ehala “Kodulaul” ja Arvo Pärdi “Koolitee” jt. Eriti võimas oli kuulata ühendkoori esituses Vello Toomemetsa laulu „Maa tuleb täita lastega“, millele laudi ka saalis veidi kaasa.

Lisaks kooridele oli laval ka 12. klassi noormeeste ansambel, kelle esituses kõlas a capella „Spordilaul“ ansambel Noorkuu repertuaarist, mis oli huvitav kuulamine. Laulmisele vahepalaks tantsisid Reaali õpilased erinevaid tantse – esitusele tuli imeline peotantsukava ning 3. klassi õpilased tantsisid ka väikeste maakeradega lõbusat tantsu. Lisaks tantsule ja laulule võis laval näha Reaali õpilastest koosnevat keelpillikvartetti ning esitati ka spetsiaalselt Reaal 140 kontserdi jaoks loodud Mariliis Valkonen vil! 114 “Minek”, mida mängisid pillidel kolm 11. klassi õpilast.

Esinemiste vahel olid videoklipid intervjuudest tuntud Reaalkooli vilistlastega, kes meenutasid helgelt aega, mil nad veel ise koolipingis istusid. Klippides rääkisid mitmed tuntud näod: Mati Kaal vil! 79, Ülle Kaljuste vil! 90, Mart Kalm vil! 94, Karl Martin Sinijärv vil! 103, Kati Käpp vil! 114, Paul Keres vil! 117, Rasmus Puur vil! 125, Jüri-Mikk Udam vil! 128, Markus Villig vil! 128 ning Mikael Raihhelgauz vil! 132. Videoklipid olid väga humoorikad. Üks küsimus, mis vilistlastelt küsiti, oli: "Mida Reaal sulle eluks kaasa andis?" ning selle peale ei osanud ükski neist midagi tabavat öelda. Kõik vastajad "hmm'itasid" ja mõtlesid pikalt, mis tõi saalis istujate seas kaasa naerupahvakaid ja aplausi. Tundub, et publik nõustus vastustega (naljaga muidugi).

Vilistlased meenutasid ka toredalt oma kunagisi õpetajaid. Kõlasid ka praegu koolis tegutsevate õpetajate nimed, kes on juba aastakümneid seda tööd teinud. Mati Kaal vil! 79 ütles naljaga oma kunagise matemaatikaõpetaja kohta, et ta nägi välja justkui jaanalind ning minu kõrval istuvaid vanemaid mehi, keda oli see õpetaja omal ajal ka arvatavasti õpetanud, valdas äratundmisrõõm ning nad naersid südamest.

Klippidest selgus, et õpetajad mängivad väga suurt rolli inimese edasise elutee kujunemisel. Näiteks tõi Karl Martin Sinijärv välja, et just üks Reaali õpetajatest oli see, kes talle luuletamiseks tõuke andis, ning kui ta poleks Reaalkoolis käinud, siis arvatavasti oleks temast inimesena hoopis keegi teine kujunenud.

Pärast kontserti oli sumin kõrvalsaalis – sai muljetada vilistlastega, vaadata ringi PROTO avastustehases ning endale midagi süüa osta. Pärast tunnikest pausi tuli lavale ansambel Horoskoop, mille solist Martin Trudnikov on samuti Reaali lõpetanud. Inimesed läksid kohe tantsima ning puusi sai keerutada mitmete tempokate laulude järgi. Lisaks ansamblile esines Reaali bioloogiaõpetaja Erkki Otsman ilusate prantsuse šansoonidega ning õpetajad Toomas Reimann, Erik Mäe, Anna Daniel ning Kristi Vahenurm laulsid meeleolukat karaoket, millele rahvas kogu südamest kaasa elas. Tantsiti Piret Otsa tantse ning söödi maitsvat Reaali sünnipäevatorti.

Kogu ürituse vältel oli õhus tunda Reaali Vaimu ning õhtu lõpus hüüti ühiselt: „Pum-tšiga-pum!“ Väga tore oli näha nii paljude lendude vilistlasi, terve õhtu tantsida kuni jalad valutasid, ning tunda ennast osana suurest Reaali perekonnast!

Anna-Ly Truusalu 137C