Reaalkooli sõrmus on miski, mis jääb mälestuseks Reaalkoolist kogu eluks. Tallinna Reaalkooli sõrmused, mida hakati valmistama teise maailmasõja ajal, on tänaseni oma algse kujundusega. Hõbedast sõrmuse keskel on R-tähega logo, mille kummalgi küljel on tammelehed ning tekst „Üks kõikide, kõik ühe eest.“ Nõukogude ajal oli sõrmuste kandmine keelatud, kuid salaja sõrmustepidu siiski toimus. Salajane hõng on jäänud sõrmustele tänaseni – nimelt peetakse sõrmustepidu alati väljaspool koolimaja. Ja seda ka seekord.


Seiklusterohke õhtu algus ja Madis Somelari ootamatu ajalootund ehk mida kõike Kadriorus ei juhtunud. Nii pidasime ka meie maha traditsiooniliselt saladusliku sõrmuste tseremoonia, et kätte saada oma Mauruse pubi Reaali sõrmuse privileegid. Kõlasid ka tarkust täis ja meeleolukad toostid.

Siin mõned muhedamad ja meeldejäävamad:

Et geograafia tööd oleksid Moodles.
– Markus Andreas Otsmaa

Midagi pole parata, sõrmus tahab sõrme karata…
– Richard Kaup-Lapõnin

…Ei mina saa teda keelata, ta tuleb sõrme keerata.
– Tõnis Ustav

Acta, non verba
– Markus Parts

Et poleks meie seas kedagi, kellel sõrmus kuhugi järve põhja kaob.
– Johann Laurits

Elus ära aja taga edu, vaid väärtusi
– Kert Kaspar Kirss


Kui sõrmused sõrmes ja sajad pildid õnnelikest lennukaaslastest tehtud, suundusime edasi Kultuurikatlasse muljetama ja kultuuriprogrammi nautima. Õhtu jooksul sai nautida muusikalisi ja koomilisi etteasteid ning nende kõrvale ka suupisteid. Rahva tuju hoidsid üleval härrad Tõnis Ustav ja Richard Johan Kaup-Lapõnin ja tantsuplatsil aitas jalga keerutama panna DJ Moor. Õhtust ei puudunud ka kuulsad Piret Otsa tantsud.


Meeleolukas pidu lõppes tantsuplatsil ABBA, Getter Jaani ja Põhja-Tallinna saatel ning ekstaasis 139. lend imetles oma värskeid säravaid sõrmuseid ka koduteel.


Mirjam Koppel 139C
Pildid: Simone Saar 139C ja Erik Võrklaev 139C