Loomulikult vastutavad kõige eest ikka õpetajad: meie huvijuhid Piret Otsa ja Silvia Purje. Ideede realiseerimiseni jõuame lõpuks siiski tänu tublidele Esinduskoja (REK, PEK, juuniorPEK) liikmetele.

Käesolev artikkel kajastabki PEK-i ja juuniorPEK-i tegutsemisi eelmisel õppeaastal.

SEPTEMBER:

• 7. klasside tutvumisõhtu

Üritus, kus 142. lend üritas teeselda (kes rohkem, kes vähem), et me saame üksteisega läbi. Õhtu korraldati PEK-i kaasabil erinevate sport- ja tutvumismängudega.

OKTOOBER & NOVEMBER:

Planeerisime hoolega megaüritusi, millest ükski ei saanud toimuda seoses „me-kõik-sureme-kohe-ära“ viiruse piirangutega.

DETSEMBER:

• Päkapikupeod

5.klass korraldas 1. klassile kõige vingemad „tubli, oled pool aastat reaalis hakkama saanud“ jõuluootusepeokesed, millest meie enda väiksed päkapikud olid übervaimustuses.

• Põhikooli jõulupeod

PEK-i grandioossed ideed põhikoolile jäidki ainult unistusteks, sest „me-kõik-sureme-kohe-ära“ viirus oli jälle põhjustanud piirangud. Sellest hoolimata, andis põhikool endast maksimumi ja kujundas koolimajas õhkkonda veidigi jõulusemaks keldrikappidest leitud jõulutuledega.

JAANUAR:

• Tervisekuu üritused

Kolm nädalat (sest jaanuari esimenel nädal laisklesime kõik kodus) täis tervist – nii füüsilist, vaimset kui sotsiaalset! PEK organiseeris mitmeid külalisesinejaid, kaunistas koolimaja ja valmistas plakateid.

VEEBRUAR:

• Sõbranädal x stiilinädal

Südameid, roose, šokolaadi, paljastavamaid riideid ja kurbust täis nädal… PEK-i esimene suurepärane koostööprojekt REK-iga.

MÄRTS:

• Seitmendikult kolmandikule klassipidu

142. lend võttis end kokku ja organiseeris 146. lennule kõige bängerima õhtu täis jooksmist, komme ja mänge. 7. klassi PEK-i esindus korraldas ürituse.

APRILL:

• Tagurpidi päev

Aprill tuli tookord tagurpidi riietes ja ilma koolikottideta. JuuniorPEK-ist tuli ideid nagu töid arvestuste nädalal – PEK valis kõige säravamad välja ja tegi neist reaalsuse.

• 4.–6. klasside stiilipidu feat. lihavõtete munadejaht

Kolm lendu lasti kooli peale värvilistes riietes ringi jooksma ja komme otsima. Oli väga tore! Lõbus võistlus pisematele, kuid suur ja hirmus 6.a klass domineeris terve aeg. (PEK peitis munad maja peale, pooled olid treppide juures). Mängiti mänge, visati treppide pealt munasid alla ja tehti ohtralt sportmänge. Üritust korraldas PEK.

MAI:

• 141. lennu märgipidu

Õhtu täis uhkust ja Piret Otsa legendaarseid seltskonnatantse – traditsiooniline kooliüritus, kus keegi ei pidanud kinni tossude kandmise keelust. PEK organiseeris aula kujunduse ning voltis kaarte ja kinnitas nendele vapralt märke. Kusjuures keegi ei jõudnud järgmine päev H. Ahuna kontrolltööks kooli ja see oli okei, sest ka õpetaja ise oli eelneval õhtul jalga keerutanud.

• Koolilõpulaat

Mõnus seltskondlik chat’i-aeg reaaliemmedele ja -issidele, samal ajal kui lapsed laada võlusid nautisid. Esmakordselt panustas PEK ja juuniorPEK selle ikoonilise ürituse organiseerimisse: korraldati mitmeid väga menukaks osutunud mänge ja võistlusi (juuniorPEK-i lennukad ideed) ning koguti märkimisväärne osa laada tulust.

• Kooliaasta lõpuüritused töömesilastele

JuuniorPEK-i kooliaasta lõppes ägeda filmiõhtuga väikeses majas. Õhtu käigus tehti kokkuvõte möödunud aasta tegemistest, peeti plaane uueks aastaks ning söödi pitsat, mängiti sportmänge ja vaadati lõpuks ka filmi.

PEK-i kooliaasta lõppes mõnusa reisiga Helsingisse Linnanmäki lõbustusparki, kus veetsime ühiselt meeleoluka päeva! Saime üksteisega lähedasemaks koolimuresid ameerika mägedel välja tuulutades.

Seega, hoia silmad-kõrvad lahti, sest see aasta tõotab tulla veelgi sündmusterohkem! Ja kui ka sina, põhikooliõpilane, soovid planeerimises kampa lüüa, pöördu aga julgelt PEK-i (juuniorPEK-i) poole!

Heli Valgeväli 142C