Oktoobrikuune kuuküsimus oli kooli kodukorra riietusnõuete teemal. See kõlas: „Kas te olete rahul kooli kodukorras olevate riietusnõuetega, kui ei, siis mida peaks muutma?“ Aitäh kõigile vastajatele, ilma teieta me ei oleks saanud seda artiklit kirjutada.

Esmalt küsisime vastajatelt mis klassis nad käivad. Küsitluse viisime läbi 5.-12. klassi õpilaste seas, kõige usinamad vastajad olid 10. klassist, 11. klassist, 7. klassist ja 12. klassist. Teiseks küsisime, kas õpilased on rahul kooli kodukorraga. Me saime kokku 299 vastust, millest umbkaudu 69% vastanutest olid rahul ja umbkaudu 31% vastanutest soovisid, et midagi muutuks.

Seega üldjoontes olid enamus õpilasi  rahul praeguste kodukorra nõuetega, kuid olid ka mõned soovitused, mida muuta. Näiteks 5. ja 6. klassi osad õpilased soovisid, et vabam riietus tuleks juba varem. Kõige sagedamini käis läbi palve, et võiks olla lubatud kapuutsidega pusade kandmine, ning teine kõige sagedasem läbikäija oli T-särkide kandmine. Kolmas soov, mida me panime tähele oli logode kandmise lubamine. Sooviti tüdrukutel (ja ka poistel) lubada kanda nabapluuse, dressipükse ja ka paljaid õlgu. Teised kaasõpilased jällegi arvavad, et sellised riided võivad segada tähelepanu tunnis. Oli ka õpilasi, kes olid täiesti kooli kodukorra poolt, et ikkagi kooli mainet tõsta.

Siin on mõned kommentaarid õpilastelt, kes soovisid hoopis rohkem koolivormi:

– MA TAHAN KOOLIVORMI! (Käi aga koolivormiga, hoia kooli uhkust.)
– gümnaasiumis kohustuslikku koolivormi pls (Kahjuks meil pole õigust reegleid muuta.)
– Võiks olla Reaalkooli logoga märk, mida saab panna kõige peale, mis kannad. (See on suurepärane idee.)

Nüüd on siin mõned vastused, mis meile lihtsalt silma torkasid:

– Kevadel ja sügisel, kui õues on palav võiks olla lubatud kanda viisakaid lühikesi pükse. (Väga hea idee, aga arvestades Eesti ilma ei lähe meil kevadel, ega ka suve alguses ilmad nii soojaks.)
– Iga reede võiks olla kohustuslik kanda roosat triiksärki (Roosa reede). (Imeline mõte, peab arutama.)
– Pukk ei öelnud koridoris tere. (Tunneme sulle sügavalt kaasa.)
– Kas pidžaamaga võib kooli tulla? (Selle jaoks on stiilinädal.)
– Reaalkooli õpilane peaks käima viisakalt riides, kõik nõuded on arusaadavad. Kui on soovi käia riides teistmoodi, on selleks sadu teisi koole. (Täpselt nii.)
– Kogu vaba aeg läheb õppimisele ja magamisele. (Oleme sinuga, vennas.)

Me isiklikult arvame, et koolis tuleks käia akadeemiliste riietega, seega ei poolda kapuutsidega pusasid, T-särke ja ka mitmevärvilisi särke. Seevastu on meil arvamus, et neutraalne ühevärviline T-särk võiks olla lubatud. Arvame ka, et tillukesed logod võiksid olla lubatud. Siit artikli lõpust leiate kaks pilti, üks kuidas tohib meie arvates riides käia koolis ja teine kuidas ei tohi. Otsustage ise, kumb on kumb, pärast saate teada.

Riietus nr 1
Riietus nr 2