Oleme koostanud just sulle põhjaliku,  mitmeetapilise ja teaduslikult tõestatud kava, mis tagab võimalikult kehva töökvaliteedi ning eemaldab su kehast kogu eneseväärikuse ja elutahte.


Ära vali teemat

Oota kuni mõni murelik õpetaja ise sinu juurde tuleb. Kui oled eksikombel juba teema leidnud, siis soovitame selle kiiremas korras välja vahetada – oluline on, et valitud teema sind üldse ei kõnetaks.


Leia juhendaja, kellega rääkida ei julge

Kuigi iga juhendaja võib esmapilgul hirmutav tunduda, peaksid siiski kindlasti välja valima just selle kõige hirmuäratavama, kelle möödudes on suur tung ennast sõbra selja taha peita. Üleüldse peaksid juhendajast hoiduma – ta on vaid takistuseks sinu teel kõige kohutavama uurimistööni.


Ainult parimat

Milleks üldse kirjutada uurimistööd, kui see pole esimestest lehekülgedest peale perfektne? Ükski viga pole parandatav. Kui avastad, et töös on midagi natuke nihu läinud, on see sinu võimalus peast kinni haarata ja halada. Samuti on lubatud vinguda, aga lahendust ära otsi. Kindlasti ei tohi apse analüüsida ega lahti mõtestada! Närvilise unustuse saavutamiseks on seevastu õnneks sadu konkureerivaid teenusepakkujaid.


Ebaefektiivne protsess

Uurimistöö kirjutamiseks on igaühel erinevad meetodid: töötatakse üksi ja teistega koos, muusikaga ja ilma, koolis või hoopis kodustes mugavustes. Sel teekonnal on määrav see, kui kiiresti suudad leida viisid kõige ebaefektiivsemalt tööd teha ja oma nõrkusi täiel määral ära kasutada! Eriti soovitame hoiduda raamatukogudest – neis töötamine on kahjuks nii mõnegi uurimistöö viimasel hetkel siiski lõpule viinud.


Establishment on sinu vastu

Tallinna Reaalkooli sisalikud püüavad sulle kahtlemata korduvalt rääkida midagi juhendist, hinnangulehtedest ja ajakavast. Ära lase end eksitada! Nende dokumentide avamine nakatab su arvuti koheselt viirusega, mis võimaldab kooli juhtkonnal jäädavalt blokeerida kõik veebisaidid peale eKooli. Ole iseseisev mõtleja, ära mine kaasa lambakarjaga!


Maga võimalikult vähe

On ülimalt oluline viia unetunnid miinimumini, eriti enne kollokviumi. Ideaaljuhul ei laeku magamata aja jooksul faili ka üle 100 sõna sisu. Ülejääva aja täitmiseks sobivad hästi vähenaljakad meemid, teiste ärkvelolijatega sõnumite vahetamine, energiajoogid ja eksistentsiaalne äng.


Kasutatud materjalid

Loomulikult tuleks uurimistöös rakendada maksimaalselt plagiaati ja intellektuaalomandi vargust. Kui aga pealehakkamist nii palju pole, on meil sulle üks teine nipp: jäta kirjutamise ajal allikad lihtsalt meelde. Inimese mälu on fenomenaalne! Küll hiljem jõuad uuesti välja otsida, mille põhjal ühe või teise lause kokku kirjutasid.


Vormistus

Usu mind, töö vormistamisele ei kulu üldse aega ning võid südamerahuga selle viimasele hetkele jätta. Jällegi on väga oluline töötada täiesti üksi ning kui mõni arvutitark sõber enda abi pakub, siis keeldu viisakalt. Küllap on ka tema sisalikega mestis.


Kaitsmisel ja kollokviumeil

Vaata pidevalt selja taha ekraanile, räägi ebakindlat ja hägust juttu ning, mis peamine, muretse, kuis jaksad! Kollokviumid on veelgi hirmsamad kui juttudes räägitakse ning komisjon on täis õelaid inimesi, kes annavad endast kõik, et töö võimalikult halvasti läheks.


(P.S.! Kõik üheteistkümnendikud – olgem enda üle siiski ka uhked! Kas ei tundunud see alguses üks täiesti ületamatu kärestik? Olgu kuidas on – vedasime läbi ja küllap sai midagi ka tee peal õpitud. Või kui sinul (või su sõbral) uurimistöö alles enda lõpu poole liigub, laskem sooja suvepäikese all veel viimastel klahvidel klõbiseda. Ja kedagi ei jäta maha!)