Keskmine eestlane

Vaikib terve aja, üritades iga hinna eest silmkontakti vältida. Võtab välja kõrvaklapid, sest bussimüra ja vaikne vestlusvoog on talle vastukarva. Asetab oma käe- või turukoti enda kõrvale, et keegi tema isiklikku ruumi tungida ei saaks, ent kaasreisija vihast pilku märgates murdub ja vabastab koha.

Kiire ja tihti päris vihane

Bussi jõudes tormab vabale kohale, hüpates peale juba enne seda, kui väljujad oma jalad selga jõuavad võtta. Selle asemel, et bussis eestlaslikul kombel vait püsida kipub teda kimbutama tähtis ärikõne, millest kõik osa saavad võtta, sest kaasreisija hääl kõlab üle terve bussi. Teab täpselt, kuhu ta tänased toimetused viivad ja aeg surub tagant, seega näed ta silmis kannatamatust ja tahet bussijuhile midagi käratada.

Vana toriseja

Alguses üritad vinguviiulist eemale hoida, aga kuidagi satub ta bussis ikka alati sinu külje alla. Loodad, et vanake oma suud ei ava, aga see lootus haihtub, kui ta hakkab oma probleemsest poeskäigust pajatama. Saad teada hädatarvilikke fakte, et sina järgmine kord petuskeemi ohvriks ei langeks. Bussilt maha hüpates sigineb südamesse kurb tunne, sest tead, et oled täna arvatavasti esimene inimene, kellega pensionär sideme sai luua.

Päikesekiir

Bussi astudes naeratab sulle vastu kirev nägu. Tunned end kohe koduselt, teades, et tänane sõit tuleb helgust täis. Reisija jälgib sind oma paitava pilguga, mis tõstab su usku endasse ja meie ühiskonna liikmetesse. Bussilt lahkudes noogutad talle heakskiitvalt ja loodad, et järgmine sõit läheb sama säravalt.

Elukogenud nipitaja

See on juba palju näinud kodanik, kes oma lugude jutustamisest pulbitsevat rõõmu tunneb. Vestluse arenedes mõistad, et pärast seda päeva pole sa enam kunagi endine, sest need valgustavad jutud muundavad kurjuse armastuseks. Saad teada parimad baarid ja ilusaimate neiudega kohad, kus tantsu lüüa ning nippe kuidas esimesel tööl ellu jääda. Vestlus võib lõppeda mõne sügavamõttelise ütlusega, mille mõtestamiseks sa veel veidike elama pead.

Veider välismaalane

See on üks neist turistidest, kes lennukilt just maha astus ning ronib bussile teadmata tavasid, mida eestlased rangelt jälgivad. Kohe jääb ta silma eriskummalise žestikuleerimisega ning küsiva pilguga. Oma suhtlemisoskust lihvides saad talle kinnnitada, et tegemist on õige sõidusuunaga. Temaga vesteldes saad jätta Eestist valitud esmamulje, seega ole ettevaatlik ning ära reisihimulist ära hirmuta.


Kaisa Vaher 140C