Äkki soovid lausa, et keegi rebiks sinu jaoks kontekstist välja Eesti tipp-poliitikute saavutused, väänaks oluliselt nende sõnu ja leiaks seejärel mitte eriti vettpidavaid seoseid nende ning mõne tuntud kodumaise telesarja tegelaste vahel? Kui vastus on jah, siis esiteks peaksid hoolikalt oma elu valikute üle järele mõtlema... aga teiseks on sul põhjust rõõmustada, sest just midagi sellist on Reaali Poisi toimetusel sulle pakkuda.


Kaja Kallas – Alma Saarepera

Kaja Kallas / Allikas: Vikipeedia

Nagu Almal on aega käia nii kangastelgede ringis, vesiaeroobikas kui ukrainlastele sokke kududa, on Kallasel aega elektrimolekule uurida ja personaalselt iga inimese elektrihindu tõsta. Vaieldamatu peategelane, kellest on aastate jooksul igal ühel oma arvamus kujunenud. Leebel välimusel ei tohi ennast aga petta lasta, sest selle taga peitub raudne leedi, kes vajadusel on valmis minema kasvõi presidendi jutule, tõestamaks, et just tema kõrvitsasalat on kõige maitsvam.

Alma Saarepera / Allikas: Morna Memuaarid Instagram


Urmas Reinsalu – Laine Rosenkampf-Jägerfreund

Urmas Reinsalu / Allikas: Vikipeedia

Terava sõna ja ägeda loomuga karakterid, kes ei karda oma arvamust otse välja öelda. Ohust pole priid isegi sõbrad ja koalitsioonikaaslased, olgu sa siis Kaja Kallas või Alma. Pole teada, kas Reinsalul on sarnaselt Lainele mõni Lepiku Salme taoline sõber, kellega ühiselt napsutada.

Laine Rosenkampf-Jägerfreund / Allikas: ERR

Jüri Ratas – Allan Peterson

Jüri Ratas / Allikas: Vikipeedia

Õige ja muhe Eesti mees, aga ikka aina näägutatakse, et ei tee mitte midagi, olgu see siis abikaasa või Eesti meedia poolt. Samas on oma (koalitsiooni)kaas(l)a(s)t korduvalt petnud aga ikka võetakse alati tagasi. Tuttavlikkust olekust hoolimata on siiski varjatud andeid täis ning võib vapustada tantsuoskuste või üllatavalt laiapõhiste teadmistega klassikalise muusika vallas.

Allan Peterson / Allikas: Morna Memuaarid Instagram

Mart Helme – Anu Kattai

Mart Helme / Allikas: Objektiiv

Ilusast näolapist ei tohi ennast eksitada lasta, mõlemad on tegelikult intelligentsed perearmastajatest Eesti inimesed, keda headest kavatsustest hoolimata siiski tihti valesti mõistetakse. Ega Anu ei mõelnud ju midagi halba, kui oma lapsele, Jürkale ja teistele MMS-i pakkus, ta lihtsalt üritas võidelda arstidelt tuleva valeinfo leviku vastu. Ning kuidas võis Mart Helme teada, et meediale ei meeldi, kui Soome peaministrit müüjatüdrukuks kutsutakse, või kui öelda, et homod peaksid Rootsi jooksma?

Anu Kattai / Allikas: Kuulutaja

Lauri Läänemets – Taivo Palm

Lauri Läänemets / Allikas: ERR

Kuigi mõlemad on võrdlemisi uued tegelased, on suudetud mugavalt nii poliitmaastikul kui teleekraanil kanda kinnitada. Ometigi on mõlemad viimasel ajal tihti kuskile kadunud. Taivo puhul on teada, et kadumine on reeglina seotud kerge viinaveaga, aga puuduvad andmed, mis on Läänemetsa puudumiste põhjuseks.

Taivo Palm / Allikas: ERR