Reaalkooli 139. kooliaasta on täis saanud ja 140. juubeliaasta alanud. Tänavu alustavad esimest kooliaastat 56 uut väikest reaalikat, lennunumbriga 148 ja viimast, 12. kooliaastat 108 abiturienti, 137. lend. Kokku oli meie koolis 1. septembril 985 õpilast, 421 tütarlast ja 564 poissi.

Suur suvi on selja taga. Usun, et nõustute minuga – oli üks igati kaunis Eestimaa suvi päikeseliste päevadega, tekkis lausa tunne, et oleme ümber asunud Vahemere äärde, sest nii oli sarnasust lõunapoolse kliimaga. Saime kõik piisavalt tunda mõnu mere- või järveveest, matkaradade avastamisest, pikkade ja soojade, sumedate suveõhtute nautimist. Nii palju Eesti looduse hinge pole ilmselt ammu paljud tundnud, aga eks teame ka, miks me just eelkõige Eestimaal olime ja kaugete maade külastamist vähesed ette võtsid.

Suur rõõm on näha, et oletegi kõik kenasti kohal: puhanud, rõõmsad, elevil. Õpikud, töövihikud raamatukogust võetud, raamatupaberid ostetud. 1.septembril heisatakse tarkuse päeva puhul riigilipud, on pidulik ja tähtis päev  –  algab uus õppeaasta, mida alustame ühiselt võttes kaasa tunde ja ootuse taas oma armsas koolimajas ühiselt tegutseda. Keerulistel aegadel tuleb tegutseda koos ja luua õhkkond, mis loob turvatunde ja aitab ühiselt eesmärgi suunas liikuda. Väga loodan, et oleme õppinud viirusega nii hästi või halvasti, aga teatud mõistlikkuse piires toimetama, et saaksime maksimaalselt koos, päriselt koos, koolis olla. Igaüks saab ja peab mõtlema ja reaalselt tegema võimalikuks tavapärase elu korraldamise.

Küsige iga päev enda käest: „Miks ma teen seda, mida ma teen?“ Kui päeva lõpuks on vastus käes, siis oled teinud midagi väga olulist. Ühelt poolt aitab see tööd mõtestada, teisalt paneb märkama kõike ägedat, mida ise või kaaslastega koos saab teha. Tasub unistada ja oma unistustesse uskuda, neid sõpradega jagada, ka võõrastega jagada, leida mõttekaaslasi ja visalt tegutseda. Ja mõelgem ikka kaugemale kui järgmise nädala reedeni!

Ilusat algavat kooliaastat!

Tallinna Reaalkooli direktor