November on vihmane, lühike ja pime, voodist tõusmine muutub aina raskemaks ning koolipäeva lõpus koolist väljudes on päike juba loojunud. Sellele masendavale atmosfäärile saab ja peab igal sammul vastu astuma! Kutsuge oma sõbrad ka vihmasel päeval välja, nautige elu ja tehke koos asju, et see lõputu õppimise-õppimise-õppimise rutiin teid maha ei murraks.

Selle õppeaasta alguses otsustasite teie, õpilased, usaldada just mind meie kõigi ühiste huvide eest seisma ning selle eest olen ma väga tänulik. Ees on tegus aasta: taaselustatud on G5 õpilasesinduste ühendus, mille esindajaks valiti sel korral just Reaal – see tähendab küll rohkem tööd, aga ka tunduvalt rohkemaid võimalusi. Sellel teekonnal aitavad ja on juba aidanud kõik need aktiivsed inimesed, kes korraldavad üritusi, tegelevad koolilehega, ning muidugi ka need, kes nendel üritustel osalevad. Suur aitäh teile.

Lisaks REK-i valimistele toimusid meil vahepeal veel ühed, mille tulemused ei olnud aga kaugeltki sedavõrd innustavad – Tallinnas suurt midagi ei muutunud ning ainuke erakond, kes pidevalt aina edukamaks muutub, on sama erakond, kelle liidrid toetavad „naljaga“ etnostaadi loomist. Just meie oleme need, kes saavad kujundada tulevikku ning kellel on võimalus suunata ühiskonda sallivuse ja paremuse poole. Olukord on nukker, jah, kuid igaüks saab selle parandamiseks midagi teha. Et tulevikus ei oleks Valgamaa jaotatud Poola stiilis „LGBT free zone’ideks“, peame just meie võtma initsiatiivi. Arendage kriitilist suhtumist, olge sallivad ja mis kõige olulisem – käige valimas!!!

Andreas Põšnograjev 137B