Hingedeaeg, jõulud – mis muud, kui iga hobipüromaani aasta tipphetk. Taas tekitame enda aknalauale tuleohtlikke, ent esteetilisi olukordi, taas vaatame heldinult silma võrkkesta rikkudes otse leegi sisse, taas songerdame küünlavahas ja üritame näppu haiget saamata läbi tule tõmmata. Kõige selle möllu juures tuleb aga osata samm tagasi astuda ja küsida päriselt olulisi küsimusi – milline küünal oled sina?


1. Millal nägid viimati päikest?

a) Pühapäeval

b) Keemiatunnis aknast

c) Septembris

d) Unes


2. Kuidas tuled toime külma ilmaga?

a) Ei käi õues

b) Mähin ennast paksu mantlisse

c) Joon ebainimlikult kuuma teed

d) Jooksen kiiresti


3. Millise riideeseme kaotasid novembri jooksul ära?

a) Salli

b) Püksid

c) Kinda

d) Kaks kinnast


4. Mille nimel ohverdad kõige rohkem öiseid unetunde?

a) Kultuuripäeviku ja/või  geograafia töölehe ja/või uurimustöö

b) Täiustan järgmist depressiivset albumit/romaani/luulekogu/fanfic’i

c) Vaatan dokumentaali pingviinidest või I maailmasõjast

d) Reaalpihi sirvimise


5. Kuidas tuled toime probleemidega?

a) Lähen magama, homme on ka päev

b) Ei tulegi :(

c) Kurdan ja nurisen

d) Pole probleeme, on ainult võimalus ennast arendada


6. Mis seostub esimesena novembriga?

a) Jõululaulud

b) Rehepapp

c) Rõhuv hämarus

d) Vuntsid!


7. Kuidas tundides ärkvel püsid?

a) Lahendan sudokut

b) Torgin pastakaga peopesa

c) Joonistan vihikuäärele üha agressiivsemaid ringe

d) Torgin pinginaabrit


8. Kas tead, mida tähendab sõna stiihia?

a) Praegu ei, aga mul on EKSS ...

b) Umbes vist

c) Üksnes hingelisel tasandil

d) Milleks?


9. Mida joonistad vihikuäärele?

a) Mustreid

b) Lilli ja loomi

c) Anatoomiliselt ebakorrektseid nägusid

d) Ma ei joonista enda, vaid pinginaabri vihikusse


Kõige rohkem a-sid: teeküünal

Allikas: Ketlin Murro 139B

Oleme ausad, sa ei ole just kõige glamuursem või eripärasem küünal. Tõsiasi on, et sind ostetakse kümne kaupa ja taskukohase hinna eest. See aga näitabki just, kui oluline sa tegelikult oled. Oma tasakaalukuse ja paindlikkusega oled kõigile toeks, missugune sündmus ka poleks. Sina pole selline küünal, mis väikese müksu või segaduse peale ümber läheks – oled juba leidnud oma tasakaalupunkti. Kusjuures saladuseks on siin sinu haiglane jõululaulusõltuvus, oled juba novembri algusest pidevalt vaid aisakellasid sisaldavat muusikat kuulanud. Kõige armsamad plaanid algatad alati sina, olgu selleks hubane filmiõhtu, lumeiglude ehitamine või (üllatus-üllatus) kosutav teeõhtu sõbraga.


Kõige rohkem b-sid: lühtriküünal

Allikas: Ketlin Murro 139B

Sinu mantraks on alati olnud esteetika üle praktilisuse. Pole viga, et kõik ilusad riided, mida kannad on peagi kas plekke täis või kadunud – peaasi et vähemalt mõnda aega teiste seast omapärasusega välja paistsid. Julgeme pakkuda, et sinu isiklik fiksatsioon jõulude lähenedes on jõuluball (mõte lühtrite all tantsimisest toob sulle tahtmatult naeratuse näole). Oled pidudel alati viimasena kustuja, kelle hoolitseva pilgu all esmalt kõik teised magama suunatakse. Kuigi vahel unustatakse sind mõneks ajaks sahtlipõhja, siis sind uuesti kohates avastatakse rõõmuga sümpaatne ja avara silmaringiga inimene, kellega nii mõnigi hilisõhtuselt sügavmõtteline vestlus maha pidada.  


Kõige rohkem c-sid: kalmuküünal

Allikas: Ketlin Murro 139B

Kalmuküünal – me veidi kardame sind. Hoolimata kaunist välimusest ja muudest võludest sind kergekäeliselt enda poekorvi tõsta ei julgeks. Su tõekspidamised on sügavad ja väljendusviis kirglik ning kui sa midagi juba enda südameasjaks võtad on kõigil teistel suisa piinlik teistmoodi arvata. Ilmselt on sul ka mõningane ajaloohuvi, kõige vähemasti oled mõne vestluse kohmetuks muutnud mõne spetsiifilise kultuuriloolise viitega. Pole vist mõtet mainidagi, et sulle meeldib surnuaias jalutada, armastad sealset vaikust ja mõtlikku meeleolu. Muuseas, sul on tõeliselt äge müts (või muu peakate). Ehk just tänu sellele armastad sa erinevalt kõigist enda sõpradest igasuguseid vastikuid ilmastikuolusid. Tulgu lörtsi, rahet, paduvihma – sa ei tule sellega mitte ainult toime, sa elad selle nimel.


Kõige rohkem d-sid: säraküünal

Allikas: Ketlin Murro 139B

Oled särtsakas ja energiat täis persoon, tõeline energiapomm. Õige pidu algab alles siis kui sina kohale jõuad. Samas niipea see ilmselt veel ei juhtu, sest toimetusi ja tegemisi jagub sul ühte õhtusse mitme päeva eest. Oled alati viimasena kohal ja esimesena läinud, aga ometi oled selle ajaga kõikidele külalistele kustumatu mulje jätnud. Samas tunned mõnikord, et ootused sulle on liiga suured: eeldatakse, et suudad sellise leegiga põleda igavesti. Aga ega sa ei ole ju termotuumareaktsioon, isegi sina vajad vahel pisut puhkust, muidu on suur oht lõplikult läbi põleda.  Mine osta endale solarisest kooki või puhvetist üks Kirju Kiisu (vahelduseks võid ka ise osta, selle asemel et teiste omad ära süüa) ja võta aega ainult iseendale.