Phoebe Bridgers – „Christmas Song“

Ka indie pailaps Phoebe Bridgers on välja tulnud oma jõulumuusikaga. Kui olete varem tutvunud Bridgersi muusikaga, siis on ka selles loos äratundmisrõõmu küllaga. Klassikalise jõululaulu kõrval on „Christmas Song“ küll süngem, kuid ka jõuluhooajal esineb hetki, kus pigem on rõõmuhõisu asemel soovi kuulata rahulikku ja sissepoole suunatud muusikat. Laulu esimest poolt ilustavad vaid kaks vokalisti koos kitarri ja klaveriga. Õhustik on lihtne ja vaevumärgatav, kuid see madal profiil annab võimaluse teose emotsioonil põhirolli võtta. Vaikselt ilmub taustalt viiul, selle saatel aisakellade tilin ning lõpuks kasvab kõik juba tuttavama kõlaga rikkaks jõululooks.


The Shins – „Wonderful Christmastime“

The Shins tõestas kõigile, et me tõesti vajasime Paul McCartney kuulsa jõululoo „Wonderful Christmastime“ indie-popp versiooni. Singel koosneb kahest põhikomponendist: jõuluklassikast ja hullumeelselt positiivsest popist. Jõulud on õnne ja headuse aeg. See teos eritab õnne ja rõõmu igast küljest. Jõuluajal on kõigil vaja muusikateost, mille saatel on võimalik tunda end vaid hästi ning The Shins toimetab selle igaühe välisukse ette.


This Is The Kit – „Christmas Time Is Here“

Laulu originaal Vince Guaraldi Trio esituses on vaieldamatult minu kõige lemmikum jõululugu eales. Lugu on ääreni täis kõike seda, mida ma jõuluajal enim väärtustan: headust ja rahu. Originaali ei ole võimalik tellida kakao ja piparkookide kõrvalroata. Sedasama tunnet õhkab This Is The Kiti versioon. Garneeringuks on lisatud õhkõrnad psühhedeelsed sündipuhangud, mis on justkui akna taga esineva tuulevaikse lumesaju heliline kujutus.


Mayhem – „Silvester Anfang“

Maailma kõige tähtsama black metali albumi esimene lugu. Bändiliige, Euronymous, läks ühe saksa elektroonilise muusika helilooja maja ette ootama, et ta sisse lastaks, eesmärgiga temalt lugu saada. Paar päeva oodanud, kutsuti ta lõpuks sisse, kus talle anti arhiividest lugu, mille nimeks sai Silvester Anfang ehk vanaaasta õhtu. Lugu paneb jalad ise marssima justkui pähklipureja oma trummipõhise kompositsiooniga. Tõuskem, rahvas, jõulud on saabund!


Oihana & Tamu – „Por Fin Navidad“

Hispaania keeles lõpuks ometi jõulud, ja nii ta on, jõulud on käes. Olemuselt väga lihtne kuulamine, mis on just õige jõuludeks. Aeg, mil nautida kohalolemist ning mitte meelt koormata mõttetu pasaga. Lugu töötab kõige paremini hetkedes, kus pole mitte midagi teha, vaadates bussiaknast välja või magama minnes viimast lugu kuulates. Laulja hääl on jõulukõlblik, leebe ja armas ning süntesaatorilt on kuulda lõbusaid helikesi, mis kindlasti sätestavad mõtted jõuludele.