Jõulukuu on platsis ning koolitöö kuhja alt piiludes võib märgata lähenevat vaheaega. Reaalipere teeb usinasti tundides tööd ja valmistab ette jõulupeoks oma fantastilisi etteasteid. Samal ajal kodus särisevad pannil vorstid, teekruus on laual ja plaadilt tulevad jõuluhitid.

1. Mis on sinu OG jõulu-outfit

1. Vinge jõulukampsik ning villased sokid
  2. Minimalistlik vest ja tumedates toonides püksid
  3. Mõnusad dressid
  4. Polo särk ja slimfit teksad

2. Mis on sinu go-to spicy teema jõululauas?

1. Pildilt kadunud sugulased
  2. Valgustusajastu põhitõed
  3. Naiste õigused
  4. Härra Ratase tantsuoskused

3. Mida krahmad pühadelaualt?

1. Ootan oma korda :(
  2. Lihakat sülti ja hapukapsast
  3. Isuäratavaid juurikaid ja peedikotlette
  4. Minihapukurke

4. Jõuad jõuluturule, kuhu edasi?

1. Sööstan karusselli poole
  2. Uudistan kootud sokke
  3. Lasen valla oma sisemise maiasmoka
  4. Silmitsen glögi väikse lisandiga ;)

5. Milliste õpetajatega laulaksid jõulukaraoket?

1. Martin Saare ja Madis Somelariga
  2. Toomas Reimanni ja Reivo Maasikuga
  3. Piret Karu ja Heli Ahunaga
  4. Tatjana Truuväärti ja Natalja Sinioruga

6. Lumi on maha sadanud ja aeg on hingata värsket õhku. Choose your fighter!

1. Suusarajal hingeldamine
  2. Uisuplatsil graatsiline keerutamine
  3. Kelguvõistlus koolieelikutega
  4. Elukutseliselt lumepallide vormimine

7. Kes oleksid Jeesuse jüngritest?

1. Kõige sarmikam
  2. Bartolomeus
  3. Tuntud aktivist ja mägedeliigutaja
  4. Juudas, my homie

8. Millele keskendud jõuluvaheajal?

1. Veedan kvaliteetaega pere ja sõpradega
  2. Taastun koolihooajast sooja teki all
  3. Ehitan kodus termotuumareaktorit, et päästa maailma energiakriisist
  4. Katsetan piire sauna ja einestamise vahel

9. Mida kingin oma akadeemilisele rivaalile?

1. Halvima pastaka, mille poest leian
  2. Jean-Paul Sartre’i „Iiveldus“
  3. Kohutava dokumentaalfilmi
  4. Täis kritseldatud joonistusploki

Kõige rohkem A-sid

Veedad kogu jõuluhooaja küünlavalguses ja su tuba on täis väikeseid jõulutulesid, sest laelambid ongi nõrkadele. Sa oled 1. novembrist saadik olnud jõululainel. Jõululaulud on ainus põhjus, miks sa novembri ja detsembri pimeduse üle elasid. Detsembrikuu toob sinus esile väikese ülemeeliku lapse, kes igal võimalusel kaotatud aega üritab tasa teha. Olgu see siis kogu südamest jõululaulude kriiskamine või napakate jõulutemaatiliste meemide jagamine. Jõulud on su lemmikosa aastast, ja kui lumi maha sajab, siis lähed esimese asjana piparkoogitainast ostma. Kui maailmas on keegi, kellel on eraldi sahtel fuzzy’de sokkide jaoks siis oled see sina, sest oled oktoobri lõpust saadik näinud kaunist vaeva, et oma paksud sokid sisejalanõude sisse pressida.

Kõige rohkem B-sid

Pühadeaeg ei oleks sama ilma traditsiooni austajateta. Istud küünlavalgel õhtul ning loed müstilisi lugusid, sest sõbrad ei mõista sinu austust kirjanduse vastu. Kui tuju on parem, siis paned vinüülpaadilt mõne nostalgilise pala ja keerutad valssi eluotas.

Tavalisel koolipäeval jood mitu tassi teed, et hoida soe naha vahel, ning pärast kooli kiirustad jõuluturule nautlema. Spordipäevad ei ole sinu jaoks: murdmaasuusatamine on kontimurdev, kuid sa armastad jalutada lumetormi käes või uisutada hilisõhtuni. Vaheajal filosofeerid dramaatilistel teemadel või tegeled sugulaste tuliste argumentide maha rahustamisega. Rahukujuna eelistad olla omaette ja kavatsed puhata enne uut aastat.

Kõige rohkem C-sid

Sinu ainus jõulusoov on maailm päästa ja lüüa samal ajal rõõmsalt tantsu! Koolitunnis vaidled õpetajatega aktuaalsete teemade üle ja vehid tegemata kodutööd. Diivanil sepitsed energiakriisi ülekavaldamiseks plaani või vaatad lapsepõlve filme, meenutades melanhoolselt paremaid aegu. Kindlasti näeme sind nädalavahetusel otsimas paaniliselt taimseid retsepte jõululauaks ning korraldamata ei jää kliimasoojenemise koosolek sõpradele. Vaheajal lähed meeleldi kelgutama, reisid ümber maailma või õpetad sugulastele fotograafia ajalugu. Kõik hoiavad sulle pöialt, et leiaksid lahenduse ühiskonna muredele.

Kõige rohkem D-sid

Sind tabas jõululaine kas juulis või päev enne jõule, vahepealset varianti ei ole… Ootad jõule peamiselt ettekäände pärast, et oma keharaskus paari minutiga jõululauas sisse pugida, sest selleks jõulud tegelikult ongi. Võib kihla vedada, et sinu sokisahtel on täis kõrgeid valgeid Nike’i sokke, kuid kingipakist loodad neid siiski iga aasta leida. Kuuse ees loed sa iga aasta telefonist maha samu luuletusi, kuid ikka ei mõista oma vanaema pettunud pilku. Jõululauas veedad aega kaugemaid tädisid ja onusid sebides, et järgmisel aastal kuuse all rohkem kinke näeks. Järgmise päeva hommikul võib sind kohata suurest söömingust hoolimata spordirajal või jõusaalis. Rikkalikku õhtusööki ongi vaja, et su hooajane bulking season edukalt välja kukuks.

Eliise Kirjanen 140C
Margaret Filippov 140A