1. Takseeri kõik jõululauas istuvad noored üle ning uuri, kas neil keegi juba käevangus ka on. Juba mitte-nii-noortelt võid julgelt küsida, millal on järelkasvu oodata. Selle päringuga kaasneb aga oht, et vestluse käima tõmbamise asemel naeratab sulle vastu paar punastavat nägu, kuid ega siis küsija suu pihta ei lööda.
  2. Kahtlemata elavaimaks vestlusteemaks on poliitika. Kõik teed viivad Riigikogusse, seega tuleb valmis olla, sest pealtnäha ohutu teema võib muutuda hetkega poliitiliseks sõjatandriks. Jõululaud on parim koht, kus saad südamelt puistata, kelle aplombsed väljaütlemised sulle meeltmööda ei olnud ja mida sa järgmistelt valimistelt loodad. Ära hoia ennast tagasi, kui kellegi maailmavaade sinu tõekspidamistega ei ühti.
  3. Eriti paslik oleks enne söömaaega värsket ilmateadet vaadata, et külmakraadide ja lumesaju kohta enesekindlalt kaasa rääkida ning vältida vestluses teistelt pähe saamast. Loomulikult saab ka see aasta kiruda ilmaennustajaid, kelle lubadused sajandi külmimale talvele ilmselt järjekordselt vääraks osutuvad. Tallinlased saavad õhkavalt kurta, kuidas nende talv lõunaeestlaste krõbedale pakasele alla jääb.
  4. Just küünlavalgel istudes on suurepärane aeg, mil mõtiskleda kõrgete elektrihindade üle ja jagada kõikvõimalikke nippe, kuidas elektrit säästa. Õnnejoovastuses sugulaste keskis võib tekkida küsimus, milleks üldse on vaja elektrit, kui on olemas lähedaste kehasoojus ja praksuv kaminatuli.
  5. Muidugi oleks mõistlik lasta korraks suul vatramisest paus võtta ja üks verivorst põske pista, et oma aktiivse kuulaja oskusi arendada. Eriti tuleb kõrvu kikkis hoida siis, kui esivanemad hakkavad oma lapsepõlvest ja noorusajast jutte vestma. Püütud kala läheb iga aastaga suuremaks ja lapsepõlves korda saadetud krutskid suurejoonelistemaks. Nende seikade jutustused on aga juurdunud traditsioon perekonna pühadeaegsetel kokkusaamistel, ilma milleta ei tekiks ehedat jõulutunnet.

Johanna Paide 140B