Kui kaua oled sa oma spordialaga tegelenud?

MT: 14 ja pool aastat.
PR: 13 aastat.
EP: 9 aastat.


Miks just see spordiala?

MT: Tennis oli ainuke, kes nii noori põngerjaid trenni võttis, ja ütleme nii, et hea valik vanemate poolt.
PR: Judo on intelligentne spordiala ja hoiab erilist kohta mu südames. Kuna iga matš ja vastane on täiesti erinev, siis säilib maadeldes ka põnevus. Judo on ideaalne spordiala treenimaks oma füüsist, vaimu ja ka distsipliini.
EP: Valisin kergejõustiku, sest naudin väga jooksmist. Samuti on kergejõustikus väga palju erinevaid alasid, mille vahel valida.

Emma Priisaar / Allikas: Aldis Toome

Mis on sinu seni suurim saavutus spordis?

MT: Kolm esikohta Eesti talvistelt meistrivõistlustelt ja Eesti karikavõistlustelt.
PR: Minu suurimaks saavutuseks spordis on hoopis võistlustantsu maailmameistrivõistluste 8.koht, aga kaua ei pea enam ootama, kui minu poolt suuremat saavutust näha saab. Juba sel aastal kavatsen noppida nii mõnegi medali rahvusvaheliselt areenilt.
EP: Seni suurim saavutus spordis on Balti meistrivõistluste esimene ja kolmas koht ning lisaks palju Eesti Meistrivõistluste medaleid ja kolm teatejooksude Eesti noorte rekordit.


Mis on sinu tuleviku eesmärk või unistus spordis?

MT: Unistus oleks saada prestiižikaks pukikohtunikuks või treeneriks, kellel on oma tenniseakadeemia.
PR: Praegune unistus ongi mul tegelikult tiitlivōistluste medal ning töö selle nimel käib iga päev. Usun ja loodan, et aasta lōpuks on see unistus täide läinud. Pikemaid unistusi hetkel ei sea, kuna võtan spordi mõttes aasta korraga ning keskendun enda arendamisele päev korraga.
EP: Lähituleviku eesmärk on pääseda Euroopa meistrivõistlustele.


Kuidas leiad aega kooli kõrvalt treenida?

MT: Treeningud on õhtuti kuuest, tihti kestavad peaaegu kolm tundi, aga see on parim aeg mõtete eemale viimiseks ja viha välja elamiseks.
PR: Kooli kõrvalt tuleb ohverdada tihtipeale aega kodutööde ja õppimise arvelt, halvematel juhtudel ka une arvelt. See ei tähenda, et koolis kõik lappab, vaid teatud momentidel tuleb lihtsalt valikuid teha. Sport üldjuhul tegelikult toetab ōppimist ja on vaimsele tööle suurepäraseks vahelduseks. Sestap toimingi moto järgi “Kes teeb, see jōuab”.
EP: Kooli kõrvalt treenimiseks leian aega, sest ma planeerin aega hoolikalt. Õpin palju nädalavahetusel, et peale koolipäeva trenni jõuda.

Mathias Tempel / Allikas: Igor Pissarev

Kes on sinu suurimad iidolid või eeskujud?

MT: Väiksest peale on minu suurimaks eeskujuks olnud Novak Djokovic ja ta on siiani, aga ootan suure huviga, mida noored, nagu näiteks Carlos Alcaraz ja Jannik Sinner mängu juurde toovad.
PR: Elu jooksul on mul iidoleid palju olnud ja hetkel ausalt öeldes ühte kindlat nime pähe ei tulegi. Minu ümber on palju ägedaid inimesi, kes mind inspireerivad ja on mulle eeskujuks.
EP: Mul ei ole otseselt ühtegi iidolit.


Mis on suurim väärtus, mida oled spordi tegemisest kaasa võtnud?

MT: Raske on määratleda ühte väärtust, aga kindlasti võistlusspordiga tegelemine õpetab palju selle kohta, et mitte miski ei tule pingutamata ja võidelda tuleb kuni lõpuni välja, sest allaandmine ei ole variant.
PR: Suurimaks väärtuseks spordis võin lugeda nii austust teiste inimese ja keskkonna vastu kui ka oma vigadest õppimise.
EP: Suurim väärtus, mis ma spordi tegemisest saanud olen on hea ajaplaneerimise oskus, hea pingetaluvus ja palju uusi tutvusi.

Patrik Roostfeldt / Allikas: Glen Viks

Ats Andreas Prangli 138C
Christopher Hein 138C