Nooremad 1. ja 2. klassi õpilased eelistavad liikuda joostes, kuid alates kolmandast klassist muutub domineerivaks liikumisstiiliks jalutamine. 3.b klass jagas meiega liikumisstiili muutuse põhjust – kõndides ei hakka pistma, aga joostes hakkab. Lisaks jooksmisele meeldib 1. klassi õpilastele keksides ning 4. klassi omadele mägisuusatades sihtkohta jõuda.

Kui arutlesime väikeste asjatundjatega, millise spordiala peaks maailmast ära kaotama, jõudsime 1.b klassiga otsusele , et võitluskunstid on liiga vägivaldsed, seega nendeta oleks maailm kindlasti parem koht. Samuti ei meeldi tüdrukutele jalgpall, kuna seal karjutakse kõvasti ja see tundub lihtsalt mõttetu pallitagumine olevat. Üksikult kõlasid veel spordialad nagu rugby (võib saada liiga palju peapõrutusi), korvpall, tennis, bowling ja võrkpall. Ära peaks kaotama ka lonkimise. Tuleb välja, et nooremad reaalikad on terviseteemadel väga teadlikud ja tunnevad muret sportlaste tervise pärast.

Kui anda lastele võimalus välja mõelda uus spordiala, jäid enamik alguses hätta. Siiski kuulsime, et jooksualasid võiks maailmas rohkem olla ning olümpiaalade nimekirja peaks kindlasti lisanduma golf, kus keppe ei kasutata ja palle loobitakse auku paljakäsi. Veel pakuti välja, et võiks olla olemas spordiala, mis sarnaneb maadlusele, kuid kus tohib kasutada nii külm- kui ka tulirelvi, et see pisut põnevamaks teha.

Pärisime lastelt ka kuulsate Eesti sportlaste kohta. Vaieldamatuks lemmikuks osutus Erki Nool, kuid kuulsime ka Rene Zahkna, Gert Kantri, Anett Kontaveidi, Ott Tänaku ja paljude teiste nimesid. Jalkafännid suutsid paari sekundiga nimetada rohkem nimesid kui kõik teised õpilased kokku. Nimed – muidugi – olid eesti jalgpallurite omad.

Tallinna Reaalkooli lastele meeldib sporti teha suvel. Põhjendus on lihtne: on soojem, lumi ei sega ja suvel on palju rohkem erinevaid alasid, mida harrastada. Mõni üksik tõdes aga, et talvel on ka päris tore, kuna saab kelgutada ja ei ole nii palav.

Vaatamata suvesportide kindlale poolehoiule, soovisid enamik väikese maja õpilasi tegeleda just taliekstreemsportidega nagu laskesuusatamine, iluuisutamine ja suusahüpete sooritamine. 2.a klass sooviks tegeleda ka mägironimise ja sumoga. Kõige nooremad olid kindlad, et soovivad tegeleda kõige ekstreemsema spordiga, mis võimalik – ratsutamine. Vastandlikult sellele meeldis neljandikele tegeleda BMX ekstreemspordiga.

Reena Mikser 140B
Hele-Riin Hunt 140B