Depeche Mode – „Precious“ (synth-popp)

Ühe parima bändi üks parimaid laule. Dave Gahani jumalik hääl ja Martin Gore'i loodud sügavamõttelised laulusõnad moodustavad kombinatsiooni, mida on raske ületada. Loo viis on pigem rahulik ja kurvameelne, kuid samas vägagi meeldejääv ja nauditav. Lugu ise on kirjutatud Gore’i lahutuse ajal tema lastele, avaldades neile sümpaatiat ja kahjutunnet ning rääkides, et nende vanemad on alati neile parimat tahtnud.


Tears for Fears - „The Tipping Point“ (synth-popp)

Tears for Fearsi kuldajastu võib küll möödas olla, kuid nad loovad jätkuvalt väga head muusikat. Oma süngema meeleoluga vastandub see lugu tugevalt enamike teiste Tears for Fearsi lauludega, kuid säilitab siiski neile omase kõla. Refrään on väga meeldejääv ning jääb kergesti kummitama. See lugu on alahinnatud meistriteos, mida tasub kuulata igaühel, kellele vähegi meeldib elektrooniline muusika.


Palaye Royale – „Tonight Is The Night I Die“ (alternatiiv/indie)

Kes soovib tõeliselt masendavaid laule, et mitte lasta rõõmsusel oma päevad ära rikkuda, siis Palaye Royale’i albumis „The Bastards“ on neid küllaga. Nende hulgas on ka antud lugu. See pole aga tavaline igav nutulaul. Algus on rahulik, kuid see peagi muutub kiireks ja agressiivseks. See lugu pole enam isegi kurb, vaid lihtsalt täiesti masendav. Igaks juhuks hoiatan, et see ei pruugi olla kohane kõigile, sest see räägib vägagi tundlikest teemadest.


Coldplay – „Coloratura“ (space rock)

Kui teile meeldib n-ö „kosmoserokk“ ja rahulik muusika siis soovitan seda lugu soojalt. Tegemist on kuulsa briti rokkbändi Coldplay viimase albumi „Music of the Spheres“ lõpulooga ja nende pikima teosega. Võrreldes teiste albumi lugudega juhtub see olema vähem populaarne ning seetõttu arvan, et see väärib esiletõstmist. Ühe kõige huvitavama osa loost leiad kui paned selle 5.55 pealt käima. Kui on huvi, tahtmist ning raha üle, soovitan minna ja osa võtta Coldplay tuurist. Võin öelda, et see oli imeline ja müüksin oma hinge, et seda uuesti kogeda. Ja kui te äkki teate ühte Saksamaalt pärit fänni, küsige, kas ta leidis ühe hõbesõrmuse, sest otsin seda ikka veel taga.


The Technicolors – „Tonight You Are Mine“ (alternatiiv/indie)

Ununenud kuid taasavastatud. See meistriteos peitis end ühes minu vanas esitusloendis ning osutus meile mõlemale meeldima. Bänd, mis alustas vaid Brennan Smiley projektina, on nüüdseks avaldanud 4 albumit ja mitmeid singeleid. Nende albumite seast parim – „Ultraviolet Disguise“ DE – on kuulamist väärt.


Neo 141A
Rain Laurimaa 140A