Taaskord oli kandidaate kolm: kandidaat nr 1 Sten Martin Kabrits (12.a), kandidaat nr 2 Oskar Pukk (11.a) ja kandidaat nr 3 Patrik Roostfeldt (12.c). Lubadused olid see aasta mitmekesised, aga nagu Sten debatil ütles: „Luban hästi palju ja teen hästi vähe,“ – täpselt ei teagi, kui palju nende lubadusi uskuma peaks.


Steni lubaduste nimekiri oli pikk ning nende hulka kuulusid näiteks Beliefi ja nätsu toomine puhvetisse, läbipaistev REK-i eelarve, vanapaberi kogumine ning sööklasse lasanje, pannkookide, morsi ja kakao toomine. Oskar lubas korraldada rohkem üritusi alates filmiõhtutest lõpetades spordivõistlustega ning taaselustada Reaali hackathon. Mõlemad lubasid jätkata koostööd Maurusega (Pukk lubas privileege juurdegi), G5 ürituste taaselustamist ning info liikumise paranemist REK-is. Lisaks oli mõlema kandidaadi südameasjaks 3. korruse poistevetsu taastamine, „make 3. korruse poistevec great again“, nagu lubas Oskar. Patriku lubadused erinesid drastiliselt eelmainitutest. Tema lubas neljapäevased kalapäevad muuta Shaurma neljapäevadeks, elektri kokkuhoiu mõttes asendada lift nööriga, kust üles ronida, ja postiga, kust end alla libistada, Soome päeva, sest Taani päev meil juba on, ning TIK-i parkimismaja meile tuua.  Minu isiklikuks lemmikuks kujunes Patriku lubadus muuta Reaali ja Solarise vahel olevad jalakäijate foorid roheliseks, et aega kokku hoida.


Neljapävane debatt kujunes gümnaasiumiaja meeleolukaimaks. Üritust juhtisid Ellen Roper (12.a) ja Eke Tooming (12.b), kes suutsid professionaalselt seda kaootilist ning vahelduva eduga soomekeelset vestlust juhtida. Teemadeks oli raha, Oskari sokkide värv, poiste ja tüdrukute vetsude olukord ja nende võrdsuse puudumine ning keldri-rave, mida Sten meile kõigile debatil lubas.

Kandidaatide vahel käis võitlus isikliku mikrofoni üle ning murekohti tekitas Oskari kiire elu - kas ta ikka jõuab Reaali Poisi peatoimetajakoha ja uurimistöö (mitte uurimUstöö) kõrvalt REK-i juhtida. Debatt kulmineerus millegi ootamatuga - võistlustulest elimineeriti Patrik. Reaali Eetikakomisjon, kelle eesotsas oli Taavi Tõnu ning millest ma isiklikult kuulsin esimest korda,  andis kandidaadile aastase kandideerimiskeelu, sest geograafia töölehed olid jäänud Moodles esitamata.  


Nii jäigi reedeks alles kaks kandidaati. Valimas käis suur osa koolist ning erilist taset näitasid meie rebased, 10.c, kust oma hääle andsid 100% klassist! Peale kuuendat tundi kogunesime aulasse, kus avaldati tulemused. Umbes 60%  häältega võitis Sten, palju õnne!


Iga kandidaat koos oma asepresidendiga sai võimaluse vastata meie paarile küsimusele, mis küll ei anna kandidatuurile enam midagi juurde, kuid on siiski huvitavad ning tutvustavad meie koolikaaslaseid.

Kirjelda ennast kui üht Reaali õpetajat.

Oskar: Oma unistustes tahaksin ma olla Martin Saar.
Ants: Ma võrdleksin ennast õpetaja Somelariga, kes jõuab kõike.
Patrik: Andres Talts
Pets (peale pikka pausi): Helli Juurma
Sten: Martin Saar
Tops: Piret Otsa

Räägi oma mitteametlikest valimislubadustest.

Ants: Oskar lubab olla sõbralik ja kuulata kõigi muresid.
Oskar: Tunnel vist see aasta ei tule, aga tuleb koos lisaehitusega. Beliefimasin!
Patrik: IT-klassi gaming room, Soome päev, selle ma küll tegin ametlikuks, aga kindlalt tuleb, kui on Taani päev, siis miks ei peaks olema ka Soome päeva.
Sten: Suomen päivä Tanskan päivä asemele, tosin hirvitavam kysymys, tosin hyvä idea. Kaapataan Suomen päivä, tosin hyvä idea. Tüdrukute WC telekas ja keemia klassi ees on Reaalkooli põranda ruut valet värvi, teeks selle korda.
Tops: Mina pooldan, et kõik saaksid soome keele selgeks, et saaksime presidendist aru.
Sten: Tässä, Kaja Kallas voiks selle ette võtta.
Pets: Tõstame maksimumpalka.

Mille oled juba ära teinud REK-is ja kooli elus, mida pead oma suurimaks saavutuseks?

Oskar: Suur panus ürituste korraldamisse, näiteks Vabalava.
Ants: Oskar tõepoolest jõuab igale poole ja teeb kõike. Mina hoolitsen selle eest, et kooli maine oleks kõrgel hoitud, et oleks meist kuulda ka meedias, ja et kõikidel esindusüritustel oleks inimesed olemas.
Sten: Vaadake Pätsi, seda musklis meest. Nendel õlgadel suudab ta tervet Reaalkooli tassida. Rebastenädal, Reaalvillak.
Patrik: Lihtsalt mainin, et kui juba Reaalkooli jõuan tassida, suudan ka TIK-i parkimismaja meile tuua.
Tops: Olla asepresidendiks Kabritsale.
Pets: Treppide juurdeehitus Tallinna Reaalkooli.

Mis on esimene asi, mida teed peale arvestuste nädala lõppu?

Oskar: Lähen Maurusesse ja ostan õpilaspiletiga omale ühe päevaprae.
Ants: Liitun Oskariga Mauruses ning pärast seda lähen puhkusele.
Patrik: Muudan arvestustenädala formaati. Arvestuste nädalad on ilma töödeta, aga kool 20.00 kuni 08.00. Tegelt võib tööd ka sinna panna, sest me kõik õpime öösiti ning siis juba keha mäletab ja me oleme harjunud.
Sten: Lihasmälu. Ma tunnen ennast nagu surnust tõusnu.
Tops: Jätkan sellega, mida olen teinud.
Pets: Jah, et lõppeb üks arvestuste nädal, algab ettevalmistus uueks. Et see grind ei lõppe mitte kunagi.

Pead direktsioonis maha müüma, miks Mauruse tunnel Reaaliga oleks hädavajalik. Mis oleks kolm põhilist argumenti?

Oskar & Ants: Esiteks puhtus koolis, sest käiakse siiski sisejalanõudega. Teiseks kindlasti õpilaste turvalisus, oleme suure tee ääres, kus õpilased võivad iga hetk autoteele kukkuda ning jää ja talv on tulekul, ohtlikult libe ja võib kukkuda. Nagu me nägime Covidi ajal, on õpilastele väga oluline kontaktõppetöö. Õpilased käivad mütside ja sallideta, kas te näete praegu mõnda õpilast kooli peal, kes ei nuuskaks? Et õpilased haigeks ei jää.
Patrik & Pets: Hea toit, maitsev toit, suurepärane toit.
Kabrits & Tops: Õpilastel on palju rõõmsam meeleolu, sõbralik omanik, arendame ärisuhteid, Reaali kuvand, et oleme TIK-ist üle ja veel lisaks ka see, et uue maja ehitamisega ehitatakse tunnel, palju odavam oleks seda jätkata. Lihtsalt tunnen, et majandussuund on see üks, kellel pole ühte asutust, kus nad käivad enda tunde tegemas, see võiks olla Maurus, kus saab tunde läbi viia. Kui meil on olemas asutus ja kogemustega inimesed, siis miks me ei võiks seda kasutada.


Kadriann Kummer 138C
Katriin Kalle 138C