Käisime läbi TIK-i , GAG-i, 21-se ja VHK. Koolidesse sisse minnes tuleb lihtsalt teha tark nägu pähe ja siis ei küsi keegi, et kes sa oled ja kust tuled. Ühestki koolist meid õnneks välja ei visatud ja keegi turvameestest meie vastu väga huvi ka ei tundnud.

TIK

Esimesena viis meie teekond TIK-i. Palju selle kooli enda kohta ei oska aga me paraku öelda. Teame vaid, et Reaalkool on objektiivselt parem ja nende kool on vist ka neoklassitsistlikus stiilis. Ainult et puudu on armastatud karüatiidid. Kui kellelgi peaks tekkima tungiv soov mõnel ilusal vahetunnil seda kooli külastada, siis kindlasti on kõige olulisem arvestada sellega, et söögivahetundide ajad on sellel võõral mitmekorruselisel lauskmaal nihkunud. See tähendab seda, et nende vahetunnid saavad alati läbi enne Reaalipere omi. Ehk siis läksime koos oma meeskonnaga aupaklikus üksinduses nende sööklasse. Söögiks oli tol päeval seenehautis ja riis/kartul. Algselt tundus, nagu tegu oleks söömatu solgiga, seega olime üllatunud, kuid toit osutus üpriski maitsvaks. Siiski ei olnud kahjuks kusagil isegi päevapraadi näha. TIK saab oma toidu eest 9/10.

Mis aga puutub kujundusse, siis selles osas jääb TIK kõvasti Reaalile alla. Paralleelide toomise eesmärgil võib naaberkooli sööklat ette kujutada analoogselt meiegi omale: söökla on keldrikorrusel ja maja ehitus on sarnane. Puuduvad aga ikoonilised ringikujulised lauad, kuhu kandikuid laduda. See pole aga kõige hullem – eks neid kandikuid võib ka ristkülikukujulisele lauale asetada. Ohtlikuim taparelv on need toolid: nimelt on nad ehitatud selliselt, et kui üks väikene marakratt otsustaks sinna peale vett kallata, siis see vesi mitte ei voolaks maha, vaid jääks ootama oma ohvrit toolipealses lohus. Võime kinnitada, et see on väga reaalne oht, kuna ka üks meist langes selle lõksu. Sellepärast peab andma kujundusele hindeks ühe tugeva 4.
Seega tuleb kokku TIK-ile hinnang 6/10.

21

21. koolis sai käidud ühel kenal kolmapäevasel pärastlõunal. Kuna aega nappis, siis nappis ka elamust. Eelnev kogemus puudub meil ka selle kooli kohta, seega tuleb tänada neid kahte endist 21. kooli õpilast kes meil kaasas käisid (te teate, kes te olete). Väga tähtsa aspektina peab ka mainima, et vahetunnid on sealsel planeedil samal ajal, mis Reaalis. Koolis pakuti see päev hapukapsast ja kartulit. Toit nägi hea välja, lõhnas hästi ja oli meile meelt mööda. Ka pakutav õun oli värske.

Kokkuvõtvalt peab ütlema, et nii söögi kui ka õhkkonna eest on 21. kool ära teeninud vastavalt 8 ja 9. Kui keegi 21. koolist juhuslikult juhtub seda lehte lugema ja soovib järgnevate kriitikute silmis tulemust parandada, siis aitaks kaasa see, kui te liigutaksite seda väga vihase välimusega vanaprouat sööklast 20 m eemale, et inimesed saaksid nautida oma toidu rahus ja mitte arvata, et nad on sattunud vanglasse.
Koondhinnang tuli 8,5/10

VHK

Kui keegi otsib labürinti, siis selle leiab VHK-st. Enne söögisaali minekut saime koolimaja tuuri. Seal oli lugematul arvul käike, treppe ja koridore, millel puudus Reaalile omane süsteem. Omal käel poleks iialgi sööklasse jõudnud. Selle koolimaja söögisaalid olid nagu kunstinäitused. Need olid väikesed, kuid väga ilusad. Selle tõttu on igal klassil oma ruum, kuna rohkem ei mahuks korraga sööma. Söögiajad on neil väga kaotilised.

Saal, kus sõime, oli väga ajalooline. Natukene veider oli sellises kohas tavalisest kausist süüa. Sinna oleks sobinud midagi suurejoonelisemat. Tol päeval oli supipäev.  Toiduks oli tavaline köögiviljasupp. Puljong oli väga hea, kuid liha maitse jättis soovida. Magustoit oli aga väga hea. Nägi küll välja nagu kajakaokse, kui maitse oli imeline. Tegemist oli mingisuguse banaani ja piima seguga. Kooli atmosfäär oli väga kunstiline, isegi vetsudes oli kunstinäitus.
Söögi eest saab VHK 8 ja ruumide eest 9 – kokku 8,5/10.

GAG

Käisime ajaloolises GAG-is ühel ilusal neljapäeval: üle pika aja oli väljas näha ka päikest. Kahjuks see meeleolu ajaloolisesse vanalinna koolimajja sisenedes ei püsinud. Alguses tundus kogemus paljulubav: koolisööklas sai mahla ja isegi kiivisid. Siis aga jõudsime tavatoiduni. Kui keegi kallitest lugejatest tahab kunagi minna GAG-i oma sõpradele söögivahetunnis külla, siis vältige seda tegevust neljapäeval, sest neljapäev on GAG-is SUPIPÄEV.

Oleks ebakorrektne väita et toit oli maitsev, sest see jäi alla aksepteeritava taseme. Meil oli unikaalne võimalus kohata sealset õpetajat ja isegi tema vaatas krimpsus ninaga sellele otsa. Positiivsema tooni peale minnes mainiks autor, et mahl oli mahl ja kiivid värsked. Kokkuvõttes annaks söögile hinnangu 3/10 – toitu oli meie pirtsakate keelte jaoks võimatu süüa, aga selle eest oli valik lai.

Õhkkond oli juba oluliselt parem. Söökla meenutas rohkem Hella Hundi pubi kui koolisööklat ning valdas seltskondlik ja toretsev õhkkond. Saime ka teha midagi, mis tundus sürreaalne – pinksi mängida. Õhkkond oli vägagi nauditav ning saab selle eest endale hinnangu 10/10. Kokkuvõtteks: söök oli väga halb ja GAG-il on selle kallal vaja veel töötada, kuid esteetiliselt on neli raske midagi eriti palju paremini teha.
Koondhinnangu annaksime siis ka vastava 6,9/10.

Anna-Liisa Saar 139C
Henrik Kitt 139C