(indie-popp, 2016)

Jõulumuusikat meenutava nostalgilise meloodiaga laul. Sõnad räägivad kellegagi koos olemisest tulevast õnnetundest, aga on pigem melanhoolsed. Eriti esimene rida sobib pimedasse kuid lootust täis jõuluaega: „Only in my darkest moments can I see the light“. Täiuslik laul, mida kuulata jäisel detsembriõhtul Kaarli puiesteel jalutades.


(alternatiivne/indie, 2020)

Öeldakse, et jõulud on sulam paljudest erinevatest traditsioonidest. Mina ei nõustu: ma ütleks, et jõulud on rohkem nendest kõigist kokku klopsitud, kui sulatatud. Austin Weberi „December, wherever you are“ tähistab detsembri absurdsuseid ja leiab rõõmu sellest, millest autor aru ei saa, nagu advendikalendrid ja koledad kampsunid. Lisaks sellele on meloodia nii jõululaululine, et on veidi paroodia tasemel – ehk siis sobib täiuslikult igasse jõulumuusika playlist’i!


(hooajaline, 1992)

Isu pigem vanema jõulumuusika järgi? Siis soovitan soojalt kuulata laulu „Christmas All Over Again“. Loo meloodia on väga kaasahaarav ja tekitab mõnusa meeleolu. Sõnade sisu on veidi arusaamatu – pole aru saada kas laulja igatsetab jõule või on neist tüdinud. Lugu sobib oma rahulikkuse tõttu õppimise ajal või pere/sõpradega koos viibides taustal kuulamiseks. Ka sobib see perfektselt tantsumuusikaks.


(art-rokk, 2018)

Loo pealkirja ja cover’it vaadates ei näe see välja jõulumeeleoluline, aga midagi selle helides ja tempos lööb särama sisemise jõulutunde. Kindlasti omavad selles oma osa taustal kõlavad kellad. Lugu räägib enese tühjuses armastuse leidmisest, mis süttib kui advendiküünal üle pika aja.


(alternatiivne rokk, 2010)

Usun, et enamik teist teavad kes on Coldplay, kuid see laul on minu arvates pigem varju jäänud. Kui nende album „Mylo Xyloto“ on teile meele järgi, usun, et ka see läheb teile hästi peale. Laulul on mõnusalt rahulik rütm – täpselt sobiv kamina ees istumiseks ja kuuma kakao joomiseks.


(emo/popp-punk, 2003)

Mitte kõigi jaoks ei tähenda jõulumeeleolu sooja kakaod ja armastust. Mõne jaoks tähendab see kuumadest jookidest põletatud keelt ning lahkuminekut. „Alone This Holiday“ on vihane ja kergelt nostalgiline, kui sulle meeldis sajandi algus. Pärast kogu ülevoolavat jõulusust on hea oma kõrvad puhastada veidikese ängiga.


Neo 141A
Mölder 139A