Seega on loomulik endilt küsida, millistes tingimustes teised G5 seltsilised oma üleriideid ära võtavad.


Tallinna XXI kool

Rõivistusse jõudes tulvab ninasõõrmetesse desovahendi ja puhtuse hõng, mistõttu võib nii mõnigi nõrganärviline minestada. Garderoobi hallid võred loovad nukra meeleolu ja klasside kaheruutmeetrised garderoobiboksid ei tõsta tuju, kuid eks häid lambaid mahub palju ühte lauta. Ruumipuudusest hoolimata ilutsevad boksides prisked trennikotid ja üksik Wolti kullerikast. Koridorid on küllaltki laiad ja väga kõnnitavad. Garderoob on oivaliselt valgustatud ja suured elektriarved ei tundu kooli heidutavat.

Steriilne, aga kurvavõitu – 5/10


Tallinna Inglise Kolledž

Peab tõdema, et TIK-i garderoobil on väga loogiline ülesehitus. Kuskile keldrisse ei pea ronima, sisenedes saab kohe hõlsti nagisse visata ja seejärel muretult edasi liikuda. Kuna kooli sai siseneda vaid õpilaspiletiga, ei jäänud muud üle kui turvamehega sõprussuhteid luua. Turvamees tundis kohe nägudest ära, et tegu on hoopis naaberkooli õpilastega, kuid näitas sellest hoolimata lahkelt garderoobi võlusid. Avarat rõivlat kaunistavad pargipingid, kus saab söögivahetunnis tehtud oste nautida. Kirsiks tordil on parkimismasinat meenutav ekraan, mis näitab kord kvartali jooksul ka tunniplaane.

Süsteemne garderoob ja tore turvamees – 7/10


Tallinna Prantsuse Lütseum

Kuigi õpilastel on suur soov üleriided koduklassidesse smugeldada, siis valvetädide valsa pilgu alt pääsevad vaid vähesed ning riided jõuavad varem või hiljem garderoobi nagidesse. Rõivistu on justkui pikk lõppematu tunnel ja levivad legendid, et selle lõpus paistab ka valgus. Tunneli hierarhia on hästi üles seatud – kõige rohkem peavad nagide vahelt jooksma kuuendikud, abituuriumi ülemvõimu näitamiseks asetsevad nende garderoobiboksid hoopis omapead. Vaimutoitu leiab isegi tunneli seintelt, kuhu on paigutatud romaani tekstiilikunsti kuulsamate näidete reprod. Interjöör on avar ja minimalistlik, kuid ei paista silma millegi erilisega.

Esteetiline, kuid tavapärane – 6/10


Gustav Adolfi Gümnaasium

Koolimajja siseneda ei ole niivõrd raske, kuivõrd pärast välja saada. Garderoobi jõudes on tunda nii keskaegse salakäigu kui ka karstikoopa hõngu. Korallsiniste ja erkkollaste võrede värvide mäng pühib silmist une ka kõige väsinumatelt. Kahtlemata on GAG-i garderoob kõige omanäolisem. Teekonnal jäid enim silma Kelmiküla bussipeatuse märk, massiivne tulnukalipp ja ebaõnnestunud keemiakatse supipotis. Õpilaste loovusele annavad tunnistust kõikvõimalikud viisid, kuidas nagid jalanõudega ehitud on. Külastatud koolidest on GAG-i garderoob ainus, kus nina ei pea uute lõhnadega kohanema. Garderoob saab plusspunkte Reaali bridžiklubi posteri eest, kuid selle kortsus olek annab sama palju miinuspunkte.

Oivaline; tekitas palju küsimusi, millele tegelikult ei taha vastuseid – 9/10


Tallinna Reaalkool

Tsideerides #Reaalpiht 4426 kirjutajat: „Mis tiks sellega on, et garderoob näeb välja nagu kõik oleks riigikaitse laagrist sussikoti pännu pannud?“ Kuigi selles pihis võib väike tõetera peituda, siis tegelikult on need ühesangalised khakivärvi sussikotid äärmiselt eesmärgipärased ja lisaks jalanõudele jääb veel ruumi ülegi, et hoiustada seal oma väärtuslikemaid esemeid. Reaalkooli rõivistu fenomeniks on aga see, et nii põhikoolil kui ka gümnaasiumil on oma istumisnurk, kus saab REK-i presidendi kandidaatide ülistuspiltide all pidada maha filosoofilisi vestlusi, teha kiire uinaku või midagi hamba alla pista. Kultuursust lisavad juurde keraamilised põrandaplaadid ja garderoobiletid, mis panevad tõelised teatrifanaatikud end koduselt tundma.

Isamaalised sussikotid ja sotsiaalne sõlmpunkt – 8/10


Johanna Paide 140B