Ühele tublile reaalikale tähendab detsember ka arvestuste nädalat ja olümpiaadiperioodi algust. Kuid kui kõige selle ja viimase hetke kingiralli kõrvalt ei peaks jõulutoitude küpsetamiseks aega jätkuma, saab piparkooke nautida erinevalt seapraest ka küpsetamata. Reaali Poiss ulatab sulle siinkohal abikäe, et leiaksid poeriiulilt üles just sulle kõige sobivaima taigna.


Marta Pagar

Tainas on tume nagu detsembrikuised ööd. Paras kogus vürtse ilmestab seda nagu virmalised põhjamaa taevast, kuid tähtedena säravaid suhkrukristalle ei ole hamba all tunda. Maitseb pisut šokolaadiselt, kuid see eest mitte liiga magusalt. Kui unustad ta glögi tegema minnes tuppa soojenema, ei muutu ta kleepuvaks ega rasvaseks, vaid säilitab oma plastiliinise oleku, mille pärast isegi Play Doh kade oleks.

6/10 – kui eelistad vürtsikaid ja mittemagusaid maitseid, siis see tainas on just sulle.


Eesti pagar Premium

Välimuselt meenutab rohkem maksa kui tainast. Sööma asudes polnud meil kõrgeid ootusi, aga sellegipoolest pettusime. Kergelt on tunda vürtse, kuid võiks olla veidi magusam. Järelmaitse on tummine, sarnasus kõrbenud kukekommiga on hirmutav. Tekstuur annab soovida – tainas on pehme ja veniv.

4/10 – Halval ajal kõlbab küll


Europagar

Kui Europagari tainas oleks telesari, oleks see vaieldamatult kodumaine „Õnne 13“. Selles pole mitte midagi üllatavat või eksootilist, aga kui kord juba sööma või vaatama asud, siis ega nii pea veel lõpetada ei saa. Maitse on magus ja mahe, peaaegu vürtsitu, mistõttu sobib ka kõige pirtsakamale sööjale. Suurimaks probleemiks on taina tekstuur, mis on küll külmast võttes nagu üks korralik muretainas, kuid soojenedes muutub nii kleepuvaks, et kõlbab oivaliselt telliskivimüüride ladumiseks.

8/10 – Sobib lastele ja müüriladujatele


Eesti Leivatööstus

Tekstuur on mõnusalt rabe ja tainas ei kleepu näppude külge ka sooja tuppa sulama jättes, mistõttu suurepärane maiuspala kamina ees söömiseks. Krõmpsuvad suhkrutükid ei lase unustada taina magusust. Maitseb nii mahedalt ja magusalt gingerbreadlikult, et kui sulle tulevad külla sõbrad Ameerikast, võiksid seda neile julgelt pakkuda. Samas on tainas häirivalt tugevalt nelgimaiguline.

7/10 – Ei sobi lindudele, vanuritele ja teistele ilma hammasteta kodanikele.


Eesti Pagar Mee-mandariini

Mandariinid ja piparkoogid on kaks parimat jõulumaiustust, seega võiks eeldada, et nende kombineerimisel on tulemus kohe eriti hea. Kuid mõnikord kehtib tõde, et liiga palju head ei ole hea ja siinkohal ei andnud kahe positiivse teguri korrutamine vastuseks positiivset tulemust, vaid sajandi kõige kohutavama piparkoogitaina. See tainas ei maitse absoluutselt nii, nagu ta peaks maitsema. Kerget sarnasust võib märgata džinntoonikuga. Tekib küsimus, miks pannakse piparkoogitainastele üldse lisandeid.
1/10 – sobib kõigile neile, kel puudub maitsemeel. Kui suundud oma vihavaenlase jõulupeole, on see tainas ideaalne külakost.

Mee-mandariini tainas. Et teaksid hoiduda! / Allikas: Eesti pagar

Eke Tooming 138B
Birget Kõrvel 138B