Intervjuu Ove Purjega

Ove Purje on siin koolis töötanud peaaegu 4 aastat. Ta hoolitseb, et kõik koolis töötaks ja õpetajad oleksid olemas. Tema töö juures on raskeim see, et lapsed teevad palju pahandusi, meeldivaim aga see, kui kõik lapsed on rõõmsad. Kõige kallim asi, mis Ove Purje meie koolile on ostnud, on uus küttesüsteem, mis maksis 15 000 eurot. Tema tööpäeva pikkus on tavaliselt kella kaheksast viieni, vahel isegi tunnike kauem. Me oleme kuulnud, et Ovel on palju lapsi. Talle meeldib nendega koos puhkamas käia. Ove lapsed suhtuvad tema töösse väga hästi, sest hommikul saavad nad autoga kooli. Kuna Ove pere tegeleb võistlustantsuga, on ka Ove sellega tegelenud ja olnud isegi treener. Tema lemmiktants on tango. Ove Purje valis just Reaalkooli, sest tema lapsed õpivad siin ja abikaasa töötab tantsu- ja inglise keele õpetajana.

Intervjueerijad: Stella Simson ja Marleen Desiree Geine.


Intervjuu Veiko Somelariga

Õpetaja Veiko Somelari arvates on Tallinna Reaalkoolis tore töötada, sest siin on palju  huvitavaid inimesi ja ei ole rutiini. Siin on hästi palju erinevaid ülesandeid aasta ringi ning palju erinevaid tegevusi, mida teevad nii õpetajad kui õpilased. Ka probleeme arvutitega on erinevaid. Kõige tihedamini unustavad inimesed oma paroolid ära, või kustutavad kogemata oma failid. Õpetaja Veiko annab tunde ainult kolmandas ja neljandas klassis, tema meelest on neljandas klassis õpetada põnevam, kuna nad oskavad juba rohkem. Arvuteid on koolis kokku 300. Ka õpetajal on vahel mõni keeruline probleem, millega ise toime ei tule, siis tuleb uurida internetist või küsida mõne sõbra käest. IT-meheks õppimine sõltub huvist sellele erialale. Mõni inimene õpib kaks aastat ja on spetsialist, teine õpib viis aastat ja pole midagi kasu. Kui sulle ikka see töö ei meeldi, pole mõtet tema arvates sellel alal ka töötada. Isiklikke arvuteid tol ajal polnud, kui õpetaja koolis käis. Oma arvuti sai ta alles 23-aastaselt. Lemmiklooma Veiko Somelaril pole, aga see-eest on tal olemas arvutihiir.

Intervjueerijad: Teele Hinno ja Jaan Sildos


Puhvetitädi / Allikas: Maibrit Kaur 139C

Intervjuu puhvetitädi Heli Siitamiga

Tegime intervjuu puhvetitädiga. Tema nimi on Heli Siitam. Saime teada, et puhvetist ostetakse kõige vähem šokolaadi. Kõige rohkem ostetakse aga pagaritoodet nimega Kirju Kiisu. Kõige kallimad tooted on Milka küpsised ja Tutti Frutti kommid. Need mõlemad maksavad 2 eurot. Ta on lisaks puhvetile töötanud ravimifirmas ja haridusosakonnas. Tallinna Reaalkooli puhvetis on Heli töötanud 11 aastat. Heli valis selle töö läbi oma sugulase, kes talle seda töökohta pakkus. Helil on ka kaks last, kes on poisid ja nüüdseks täiskasvanud. Lemmikloomi tal kahjuks ei ole. Kuna ta elab linnakorteris, siis ta ei ole lemmikloomi võtnud. Ta arvab, et loom peaks olema ikka vaba, mitte korteris kinni.

Intervjueerijad: Triine Matt ja Markus Robin Ermo


Intervjuu raamatukoguhoidja Karin Kundlaga

Karin räägib, et ta on töötanud raamatukogus 18 aastat. Karin valis enda raamatukoguhoidja töö sellepärast, et talle on raamatud alati meeldinud. Ta rääkis, et tema lapsepõlves elas ta Kadriorus ja seal oli üks lasteraamatukogu, kust ta luges kõik raamatud läbi. Karin on töötanud kümme aastat ka Tallinna ülikooli raamatukogus. Ta räkis, et meie kooli raamatukogus on lausa 17 000 raamatut. Kui ta oli väike, siis meeldis talle väga Astrid Lindgren, kuid tema päris lemmikraamat on „Kollase Rähni Ordu“, ta on seda raamatut lausa kümme korda lugenud. Viimati luges ta Tõnu Õnnekaru (Õnnepalu – toim.) raamatut „Palk”. Kui on näiteks veerandi lõpp, siis käib väga palju inimesi, kuid kui on tavaline päev, siis käib näiteks kümme inimest. Väiksena tahtis ta saada pangatöötajaks ja majandust juhtida. Vabal ajal meeldib talle ka lugeda. Talle meeldib ka teatris käia ja talle meeldib kassiga mängida. Tema arust on õnne valem see, kui sa teed õigeid otsuseid ja kui sul on palju sõpru ja suur pere.

Intervjueerijad: Siim Sebastian Zimmer ja Robert Kuklev


Töömees / Allikas: Maibrit Kaur 139C

Intervjuu töömees Toivoga

Töömees Toivo täispikk nimi on Toivo Värk. Toivo on töömees just sellepärast, et talle meeldib see töö. Toivo on töötanud Tallinna Reaalkoolis umbes neli aastat. Ta ei ole teistes koolides kunagi töötanud. Toivo hoolitseb vabal ajal oma koera ja kasside eest, ta tegeleb ka oma lastega. Toivol sujuvad kõik tööd kenasti, tal ei ole kõige keerulisemat parandustööd veel siiani olnud. Ütleb, et ükski parandustöö ei ole lihtne, kõik, mis ära lõhutakse, on keeruline korda teha, näiteks uksed või seinad. Kõige raskem on tema töö juures see, kui ta peab koolilaste tundide ajal midagi parandama. Kui lapsed on koolis, siis lapsed segavad parandustööde tegemist. Toivo viimane tehtud töö ei olnud seotud parandamisega, kuid ta pani ühte klassi televiisori üles. Töömees Toivo on peale töömehe töö kunagi noorpõlves kinos filme näidanud. Toivo tahtis väiksena saada kinomehaanikuks, see talle meeldis ja selleks ta ka sai.

Intervjueerijad: Loreena Nisu ja Mia Krisairi


Intervjuu psühholoog Olle Sellioviga

Meie tegime inervjuu Olle Sellioviga. Täna me räägime mida ta meile ütles. Olle Selliov tahab olla psühholoog, sest talle meeldib suhelda, talle meeldib olla kasulik, aidata inimesi ja muuta midagi paremaks, see pakub talle rahulolu, see on endale kasulik ja selles ametis kohtub ta huvitavate inimestega. Olle Selliov on töötanud ainult Tallinna Reaalkoolis. Ta on töötanud psühholoogina neli aastat. Olle Selliovi arust on kõige raskem psühholoogi töö juures see, kui on palju keerulisi ja raskeid probleeme korraga või kui tuleb tegeleda paljude raskete inimestega, kellel on väga keerulised probleemid, ja selle juures on raske ise terveks jääda ja siis on tal vaja endal tuge, et ta ei mõtleks kogu aeg nendele probleemidele. Olle Selliov ütles, et kõige paremini saab end rahustada niimoodi, et sa otsid ruumist enda ümber ümmargusi asju ja loed need kokku, sest siis ei saa mõelda oma mure peale. Või siis kujutada ette endas mõnd rahuliku kohta, kus ta on olnud ning kus tal on hea olla, ja veel üks oleks selline hingamisharjutus, kus sa paned käe kõhule ja hingad sügavalt sisse ja välja ja sa tunned et su kõht liigub. Olle Selliovi arust on lapsi maha rahustada raske siis, kui mure on suur, aga kui mure pole nii suur, siis pole nii raske, aga kui anda lapsele võimalus rääkida, siis ta rahuneb, aga selleks on vaja teda kuulata ja proovida temast aru saada, sellel puhul õpetamine ja keelamine ei aita. Olle Selliovile meeldib vabal ajal tegeleda tervisespordiga, nagu näiteks ta käib jooksmas, käib jõusaalis, suusatab ja veedab aega oma sõpradega. Sellest rääkis Olle Selliov.

Intervjueerijad: Theodor Filipozzi ja Rando Vapper


Intervjuu Kaisa Tamkiviga

Kaisa Tamkivi tegeleb igapäevaselt projektide kirjutamisega, et erinevate tegevuste jaoks raha saada. Veel tegeleb ta ennast juhtiva õppija tunniga 4.-6. klassidele. Kaisa Tamkivi valis Tallinna Reaalkooli, sest ta lapsed õpivad siin ja abikaasa õppis selles koolis. Reaalkoolis on ta töötanud umbes 7 aastat. Ta valis sellepärast projektijuhi ameti, kuna ta ei ole õpetajaks õppinud, aga hetkel õpib ülikoolis hariduse juhtimist. Hetkel on olnud kõige suurem projekt selline, kus nad said Eesti riigilt ja Euroopa Liidult raha, et osta keemia, füüsika, bioloogia ja loodusõpetuse katsevahendeid. Kaisa Tamkivi on väga paljudes kohtades töötanud: Anija mõisas, YFU Eestis, Verekeskuses ja vabatahtlikku tööd teinud. Tema lapsepõlve lemmiktund oli kehaline kasvatus. Kaisal on kolm poega ja üks tütar. Kaisa elab maal ja ta sõidab kooli umbes 40 minutit. Tal on loomi: koer, kass ja aia taga käivad lambad, aga need ei ole tema omad. Hetkel on Kaisal vaba aega vähe. Talle meeldib väga matkata, sõpradega restoranis söömas käia ja reisida. Kaisa unistab Šotimaale reisida. samuti tahaks Kaisa käia iga nädal pilatese trennis. Perega koos teevad nädalavahetusel põhjalikumalt süüa ja veedavad õues rohkem aega.

Intervjueerijad: Nataly Ristik ja Meribel Hermann


Birgit Reintam 139C