Summer Nights „Grease“

Tõeline hea tuju laul, millele on rangelt soovituslik alati kaasa laulda ja vaibida. Sobib imeliselt ka karaokeõhtu repertuaari. Peagi läheneva suve ootuses õige laul, mida juba praegu kuulama hakata. Peidab endas ka modulatsioone, mida tänapäeva muusikas üha vähem kuulda on. Aegumatut muusikali on paar korda ka Eesti lavalaudadel esitatud.


Audition (The Fools Who Dream) „La La Land“

Siia vahele üks nutulugu, millele läbi pisarate kaasa laulda. Lugu võlub juba algul oma unistava meloodia ja mõttega, mis poeb hinge. Pala emotsionaalsusele lisab juurde ka kulg melanhoolsest meeleolust võimsa kulminatsioonini. Eraldi märkimist väärib imeline klaveripartii kogu loo ulatuses. „La La Land“ on Justin Hurwitzi kirjutatud kauni muusika eest võitnud ka 2017. aastal Oscari.


Elephant Love Medley „Moulin Rouge“

Jamie Allen on kuulsatest armastuslauludest kokku miksinud jalust rabava muusikalinumbri, milles on esindatud nii The Beatlesi kui ka Whitney Houstoni repertuaar. Lugu pakub täies ulatuses äratundmisrõõmu ja ka kaasalaulmise võimalust. Võimsat duot esitavad Ewan McGregor ja Nicole Kidman.


Heaven On Their Minds „Jesus Christ Superstar“

Väike kõrvalepõige muusikalimaailmast ka rokkooperite rajale. Isiklikult soovitan vaadata-kuulata selle teose 2018 live-kontserdi versiooni. Lugu on erinevate taktimõõtude ja rütmide poolest vaheldusrikas ja kaasahaarav. Raske on pärast paljusid kuulamiskordi teatud kohtades kaasa plaksutamata jätta.


Edelweiss „The Sound of Music“

Siia lõppu üks ikoonilisemaid muusikalipalasid üldse. Seda lihtsa ja meeldejääva, kuid samas lummava viisi ja sõnadega lugu teavad enamus meist juba lapsepõlvest. Meeldiv kitarr taustal ning Bill Lee ja Charmian Carri kaunis duo tõstavad kuulaja pilveservale ja panevad kõiki vaikselt kaasa kuulama. Omamoodi oskab see lugu ka iga inimese enda helgeid hetki ja mälestusi meenutama panna.


Mirjam Koppel 139C