Marit Nõmmik

Marit Nõmmik / Allikas: Erakogu 


Kes Te olete ning kust tulete?
Mina olen Marit Nõmmik ning töötan Tallinna Reaalkoolis käsitöö- ja kodunduse õpetajana. Tulen Tallinna Südalinna Koolist, seal töötasin ma käsitöö- ja kodunduse õpetajana, samuti inimeseõpetuse õpetajana.

Mis teid Reaalkooli tõi?
Tegelikult on Reaalkool minu kodukool – käisin ise Reaalis kuni üheksanda klassini ja see kutsus mind tagasi.

Mis Reaalkooli eriliseks teeb?
Ma ei tea, kas see tuleb sellest, et ma siin ise käisin, aga siinne õhkkond ja aura on kuidagi  eriline. Olles ise nii õppinud kui ka töötanud mitmes erinevas koolis, saan öelda, et Reaal on teistsugune. Esiteks on koolimaja eriline – see näeb justkui välja nagu mõis, see kindlasti aitab siinset huvitavat keskkonda luua.

Kui te ei oleks õpetaja, siis kes Te oleksite?
Enne kui ma õpetaja olin, olin ma kondiiter, äkki oleksin kondiiter. Samas meeldib mulle õmmelda, võib-olla disainiksin hoopis rõivaid.

Kui te mingit muud ainet peale kodunduse andma peaksite, siis mis see oleks?
Inimeseõpetus! Ma olen seda muidugi varem andnud, aga see on mulle tõesti hingelähedane. Samuti tunnen, et käsitöö- ja kodundus on inimeseõpetusega mõnevõrra sarnane.

Milline õpilane on teie jaoks musterõpilane?
Musterõpilane… uudishimulik! See, kes ei karda proovida. Ja kes ei karda eksida, sest seda siin ikka vahel tuleb ette.

…ja kas Te ise olite kooli ajal samasugune õpilane?
Hmmm… ma arvan küll, ma arvan, et minus see uudishimu kindlasti oli. Ja kuna ma eksisin ka hästi palju, siis ma järelikult julgesin ka seda teha.

Milline on Teie perfektne pühapäeva hommik?
Mul oli just eile selline hommik! Tegin lastega pannkooke, istusime koos laua ääres ja sõime neid, päike paistis ka! See oli väga super.

Milline on Teie arvates Reaalkool viie aasta pärast?
Kuna ma olen siin õpetajana alles nii vähe olnud, peaksin ma ilmselt enne siia sisse süübima, et sellele küsimusele vastata, aga kindlasti sama uuendusmeelne ja julge, käib ajaga kaasas.

Millist uut asja või oskust tahaksite ise praegu õppida?
Tegelikult saime just käsitööklassi uue masina, millega saab kangale pilte trükkida, nii et katsun praegu kibekiirelt selle masinaga töötamise selgeks saada!


Kai Kiudsoo-Värv

Kai Kiudsoo-Värv / Allikas: Erakogu

Kes Te olete ning kust tulete?
Mina olen Kai Kiudsoo-Värv ning olen Tallinna Reaalkoolis kunstiajaloo õpetaja. Tulen tegelikult kunstimaailmast, minu põhiamet on kunstnik, täpsemalt tegelen klaasiga. Klaasist olen valmistanud esemeid veinipokaalideest kirikuakendeni!  Siiamaani olengi igapäevaselt tegelenud kunstnikutööga. Olen varem õpetanud täiskasvanuid, nii Eesti Kunstiakadeemias kui ka Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis klaasipuhujaid.

Kuidas Te Reaalkooli sattusite?
Siia tööle tulemine oli üllatav ka minu enda jaoks. Tulin siia, sest soovisin jagada oma teadmisi ja kogemusi just kunstiajaloo koha pealt, ka mu kunagi kirjutatud magistritöö oli väga tihedalt seotud kunstiajalooga. Samuti olen seda õpetanud Eesti Kunstiakadeemias ning Olustveres. Kui mulle siia kooli tulemise ettepanek tehti, jäin alul mõtlema, kuid siis otsustasin, et miks ka mitte. Mul on olnud viimase aasta jooksul väga meeldivaid vestlusi just nimelt gümnaasiumiealiste noortega, kes on huviga kuulanud kunstiajalooga seonduvat. Seega tundsingi, et õige pakkumine sattus tulema just õigel ajal!

Kui te ei õpetaks kunstiajalugu, siis mis ainet te õpetaksite?
Raske öelda… peaksin selle jaoks päris palju juurde õppima, et mõnda teist ainet osata õpetada. Võib-olla itaalia keelt? :)

Milline õpilane on Teie arvates musterõpilane?
Mõtleb kaasa, avaldab arvamust ning ei karda seda teha, ei karda rumal näida. Minu arust ei ole rumalaid küsimusi ja arvamusi olemas.

…ja kas Te ise olite kooli ajal samasugune õpilane?
Ma kardan, et ei olnud. Ja seepärast ma praegu hindangi neid noori, kes arvavad ja üritavad arvata. Isegi kui päris pihta ei saa, siis sihivad sihtmärgi poole! Ja seda tulebki teha

Milline on Teie jaoks perfektne pühapäeva hommik?
Päikesepaisteline!

Milline on Teie arvates Reaalkool viie aasta pärast?
Kindlasti sama traditsioonitruu, kuid veel paremate tehniliste võimalustega. Ja ma loodan, et Reaalis on viie aasta pärast palju noori särasilmseid õpetajaid, kes panevad ka õpilastel silmad särama. Noortel niikuinii silmad säravad, aga eriline varandus on just need õpetajad, kes õpilaste silmis mitte seda tuld ei kustuta, vaid just seda õhutavad!