Vajalikud akronüümid järgnevale artiklile:
s - samm (ühikuks samm)
sp - sammupaar (ühikuks sammupaar) Näide: 111,2 s = 55,1 sp
hvspm - Hannes Vau sammupaarimõõt (ühikuks m)
Tspm - Teie sammupaarimõõt (ühikuks m)
a - Teie kiirus (ühikuks Tspm/h)
vsk - Sinu kiirus (ühikuks m/s)
ihl - isiklik hetk lahkumiseks (ühikuks kellaaeg)

Hannes Vau ja Erik Jõevere on kokku tulnud, et talletada siin koolis ja selle ümbruses toimuvaid nähtusi. Eesmärgiks luua laiahaardeline fenomenikroonika ning seda jagada teiega, meie sõbralikud kaaskoollased! Täna käsitleme sarja teist fenomeni.

Perfektnetaiming - (uudne liitsõna, mille mõlemad sõnad käänduvad) fenomen, kus teekond läbitakse takistusteta just seetõttu, et liikumine algas parimal võimalikul hetkel, võttes arvesse isiklikku kiirust ja keskkonda.

Artikkel keskendub võimalikult sujuvale teekonnale Tallinna Reaalkooli esiukse kolmandalt trepiastmelt Solarisse. Teadustöö on üles ehitatud Hannes Vau näite varal.

Kui kellelgi tuleb peale suur mudeldamiskirg, siis jagame tasuta just selleks hetkeks mõningaid Hannes Vau mõõtmed (lõime ka üksikud mudelid ise, kirjuta meile meilile, kui sooviksid neile pilgu peale visata (vt artikli lõpp)).

Mõõtmed on esitatud SI-süsteemis:
jalatallast puusakondini sirgseisus 1,02;
vasak jalatald 0,255;
parem jalatald 0,248.
Katsetel kasutasime ühikut hvspm, mis võrdub 1,04.

Antud keerukate arvutuste sujuvamaks sooritamiseks lõime selle tabeli (vt Tabel 1). Vaadake ja imetlege (vt Tabel 1).

Tabel 1.

Kui Hannes Vau soovib teha perfektsetaimingu siis peab ta söögivahetunnil lahkuma koolimajast just nendel hetkedel (vt tabel 2).

Table 2.

Kuidas leida endale ideaalne aeg, et koolimajast Solarisse liikuda.

1. Arvuta, mitu sammupaarimõõtu sa astud tunnis.
Mõõda oma kahe sammu pikkust (Tspm) ning hinda oma kõndimiskiirust (vSk) (või mõõda mõne änksa teloäpiga või lase füüsikaõpetajal stopperiga ja mõõdulindiga arvutada). Tavainimese kiiruseks on 1,42 m/s, Hannes Vau kiiruseks on 1,44 m/s.

2. Arvuta ajaline nihe enda ja Hannes Vau perfektsetetaimingute vahel.

NB! Vajate seda tähtsat konstanti: 𝜗=57.20000762 - Solarises perfektsetaiminguga käimise arvutamiseks vajalik konstant.

3. Saadud vastus liida Tabelis 2 olevale sobivale kellaajale ning saad oma isikliku hetke lahkumiseks.

Kuidas mu elu muutus.

Silme ees kõik punane,
miks ei ole roheline?
Naha vahel külmus järab,
PUNANE! kao siit ära!

Suur mersu, pori lendab.
Kas piinlik pole sul endal?
Seisan siin, olen pasaga kaetud,
vaatan sind, relv mõttes laetud.

Oh, leidsin lehest valemid uued.
Mu elus toimund drastiline muude.
Oh, leidsin lehest tabelid suured.
Nüüd kiirelt jõuan Solarise juurde.

Otsige meid üles järgmistest Reaali Poissidest ning rikastage vaimu.

Meie sõnum sulle: „Julgegem olla osa, nautigem, kuid ärge raisake, ideaalsus on mõne rehkenduse kaugusel!“

Kui soovite teiste söögivahetundide andmeid, siis andke aga julgesti meile teada, siin neid kahjuks pole, lehe ruum on kallis.

Lugeja, meil on teile eluoluline küsimus: „Mida arvate Teie sõnast „läksindus“?“ Läksindus on eestikeelne vaste sõnale „action“. Kas otsid meid kooli pealt üles või kütad kirja meiliaadressile - fenomeni.kroonika@gmail.com