Gümnaasiumi õpilasesinduste suurim katsumus seisneb koolisüsteemis endas - neljas kooliaste hõlmab endas vaid kolme aastat. Õpilaskonna esindamine nõuab aga kogemust, kooli struktuuriga põhjalikku tutvumist ning juhtkonnaga koostöö hoidmist. Seetõttu peaks REKi eesmärk tulevatel aegadel olema järelkasv, selle tagamine ning edendamine. Tuleviku Reaalkoolis peaks igas presiidiumis, töögrupis ja ürituse korraldustiimis olema esindatud ka nooremad õpilased, sest eriti koroonaajal, kui osade ürituste korraldamises on tekkinud pikk paus, on tugevalt märgata, kuidas eri ettevõtmiste läbiviimisel on olulisemal kohal just varasem kogemustepagas.

Pandeemia levik on mõjutanud iga meie elu valdkonda, sealhulgas ka REKi. Varasemast rohkem on märgata motivatsioonikadu, mis on tingitud laialdastest piirangutest, kuid sellest hoolimata peab tulevikus olukorraga kohanema - keegi ei tea, kaua praegune pandeemia veel jätkub. Tulevikus prooviks ma meie õpilasesinduses rohkem väärtustada osavõttu ning luua keskkonna, mis seda motiveerib. Olulisemal kohal peaksid olema õpilasesindusesisesed üritused, sest organisatsioon, mille liikmed soovivad ka vaatamata  ühistest katsumustest aega koos veeta, on alati efektiivsem.

Muredest hoolimata peame tunnistama, et olukord saaks olla palju hullem. Erinevalt paljudest teistest koolidest, kellest osad mõtlevad praegu isegi enda ukste sulgemisele, pole sel aastal Reaalis ära jäänud ühtegi õpilaste poolt korraldatud tavapärast suurüritust ning koostöö juhtkonnaga on olnud äärmiselt sujuv. Toimunud on filmiõhtud, laadad, avatud ülikooli üritused ning tulekul on isegi vabalava - seda peab väärtustama ning hindama, et olenemata rasketest aegadest on õpilasaktiivsus meie koolis endiselt olulisel kohal.

Andreas Põšnograjev


Sisekomisjon

Sisekomisjon on küll üks REKi väiksematest komisjonidest, kuid siiski olulise tähtsusega. Meie ülesandeks on igapäevaste koolisiseste probleemide lahendamine. Lisaks on meie teha ka  paljud tööd, mille puhul enamasti ei teatagi, et selle taga on sisekomisjon. Olgu selleks siis REKi presidendivalimiste korraldamine või jõuluehete üles panemine ja alla võtmine. Sel aastal oli sisekomisjonil oma panus ka garderoobi patjade õmblemisel.

Meie tööks on ka taarakastide eest hoolt kandmine. Meie tagame, et täitunud taarakastid saaksid õigeaegselt tühjendatud ning puhaste prügikottidega varustatud. Vajadusel käime ka hilistel õhtutundidel taarat suurte kottide kaupa taaraautomaati vedamas. Saadud tulu läheb aga kõik REKile edasiste projektide rahastamiseks ning selle üle peab arvet meie raamatupidaja.

Eke Tooming


Väliskomisjon

Selle õppeaasta jooksul on Tallinna Reaalkooli Esinduskoja väliskomisjon peamiselt tegelenud kolme ürituse korraldamisega: avatud ülikool, Toidupanga jõulueelne kogumiskampaania ning avatud uste päev.

Avatud  ülikooli raames korraldasime tutvustavad kokkusaamised kolme välisriigi tutvustamiseks, milleks sel aastal valisime Inglismaa, Läti ning Holland. Pandeemiast tingituna toimusid üritused internetis, kus iga riigi kohta käisid ülikooli elu ja olu tutvustamas 2-3 Reaalkooli vilistlast. Tagasisidest kuuldu põhjal olid üritused informatiivsed ja nauditavad, seda eriti 10. ja 11. klassi õpilastele, kellele ülikooli astumine pole veel täna uksele koputamas ning seetõttu pakkus infotund võimalust avada uusi uksi ja tutvustada võimalusi, mille peale ise poleks tulnudki.

Iga-aastase traditsiooni kohaselt olid detsembrikuus puhveti juurde paigaldatud Toidupanga kogumiskastid, millega abil kogusime üle 10 kasti mitmesuguseid toiduaineid. Rahvatarkuse kohaselt on jõulud ikka andmise aeg ning kampaania edukas kulg näitab, et realistid tõesti hoolivad, märkavad ja aitavad. Aitäh teile!

Hetkel oleme ametis avatud uste päevaga, mille eesmärgiks on 9. klasside õpilastele tutvustada gümnaasiumielu. Üritus leiab aset 11. ja 12. veebruaril, kus tutvustatakse lähemalt kooli ning viiakse läbi suundasid tutvustavad näidistunnid. Tulla tasub kõigil, kes vähegi on mõelnud Reaalis gümnaasiumiteekonna jätkamisele või alustamisele, kahetsemiseks pole kindlasti põhjust. Näeme juba varsti!

Aleksandra Maarja Maitse


Kultuurikomisjon

Kultuurikomisjoni eesmärgiks on rikastada meie koolielu toredate ürituste ja ettevõtmistega ning muuta see lõbusamaks ning kodusemaks. Jõulud olid meie jaoks eriti kiire aeg. Detsembri alguses toimus auditooriumis filmiõhtu, kus vaatasime koos filme „Miracle on 34th street” ja „Die Hard”. Adventidel meisterdasime andekate koolikaaslaste ning õpetajatega advenditervitusi. Aasta viimasel koolipäeval toimus aulas ka jõululaat, kus usinad gümnasistid kehakinnitust ning tublid seitsmendikud ehteid müüsid.

Kohe-kohe on uksele koputamas ka üks oodatumaid üritusi: üle pika aja saavad reaalikad taas oma talenti Vabalaval näidata. Veel on aega ennast esinema registreerida! Laval on käinud lugematul hulgal säravaid noori ning õpetajaid, kes saavad meie ägedate sponsorite poolt premeeritud.

Lähenemas on ka sõbrapäev, mil agarad amoretid üle kooli kaarte ning lilli kohale toimetavad. Peagi on valmis saamas Reaalvillak, millele sel aastal saab loodetavasti kaasa elada ka kohapeal. Jutud liiguvad, et tänavu võib Reaalvillaku võitja vastamisi minna ka teiste Tallinna gümnaasiumite taibukatega mälumänguritega. Igatahes võib väita, et Reaalvillak tuleb see aasta suuremalt kui varem.

Oleme näinud kõigi nende ürituste kallal palju vaeva. Loodetavasti toob see kooliellu rohkem sära ning annab hoogu meis pulbitsevale Reaali Vaimule!

Sten Martin Kabrits


Spordikomisjon

Spordikomisjoni visiooniks on õpilaste koolielu aktiivsemaks muutmine ja koolisiseste spordiürituste korraldamine. Läbi raskuste ja mitmete piirangute on toime tuldud üllatavalt edukalt.

Sügisel sai peetud gümnaasiumisisene lendudevaheline jalgpalliturniir, mille finaali peakohtunikuks oli ka meie enda kooli vilistlane ja tunnustatud jalgpallikohtunik Terke Kram. Lisaks sellele on mängitud gümnaasiumi klassidevahelise korvpalli kõik mängud peale pronksikohtumise ja finaali nii tüdrukute kui ka poiste seas. Viimased mängud peetakse ühiselt korvpallishow raames, mis eeldatavasti toimub veebruari teises pooles. Veel on viidud läbi ka virgutusvõimlemist ja terviseteemalist Kahooti, mida aitasid korraldada ka PEKi tublid liikmed.

Õpilaste motiveerimiseks on leitud hulgaliselt ägedaid sponsoreid, nagu Sportland, Nike, Fazer, Värska, MyFitness, Kooker ja mitmeid teisi. Üritustele üritame kaasata nii palju õpilasi kui vähegi võimalik ning selleks reklaamime sportlikke sündmusi plakatite, sotsiaalmeedia ja klassivanemate abil.

Äsja läks käima ka ennustusvõistlus 2022. aasta taliolümpiamängude raames, millest saavad osa võtta lisaks gümnaasiumile ka kõik põhikooliõpilased ja õpetajad. Sel poolaastal on veel plaanis ka klassidevaheline saalihoki, uudse kontseptsiooniga spordinädal ja mitmeid teisi vahvaid üritusi.

Meie komisjoni liikmed on vägagi entusiastlikud, töökad ja paistavad silma oma heade lahenduste ning ägedate mõtetega. Lisaks kõigele eelnevale on spordikomisjoni liikmed ka ise väga sportlikud. Sellise tiimiga on lausa lust koos töötada ja üheskoos koolielu arendada ning Reaali inimestele meeldejäävaid emotsioone pakkuda. Usun, et võime olla uhked oma panuse üle ja tulevikus loodame korraldamist veelgi sujuvamaks saada.

Patrik Roostfeldt