Detsembrikuus uuris Reaali Poiss, milline klassiruum teeb reaalika südame soojaks. Küsimustikule vastas kokku 196 õpilast 7. kuni 12. klassini. Küsitud oli vastaja lemmikklassi ja sisukat põhjendust, miks just see klass meeldib kõige rohkem.

Kõige populaarsema klassi tiitli saab auditoorium, klass 303, mille poolt hääletas kokku 24 inimest (12,2 %). Hääletajad kiitsid auditooriumi vabamat õhkkonda, avarat ruumikujundust ja pinke, kuhu alla saab pugeda nii, et õpetaja ei pane tähele.

Auväärse teise koha sai 19 häälega (9,7 %) füüsikaklass 201. Klassi plussid olid vastajate arvates järgmised: pistikud, kuhu saab kirju jätta, ikooniliste esemetega kapid, suurepärane spikrite peitmispaik ja asjaolu, et õpetajale ning ülejäänud klassile saab ülevalt alla vaadata.

Populaarsuselt kolmandaks tuli matemaatikaklass 206, mille poolt hääletas 17 inimest (8,7 %). Kiideti just modernseid laudasid, suuri aknaid ja reguleeritavaid toole, mille rattad võimaldavad ringi liikuda.

Kolme kõige populaarsema kõrval särasid mitmed teised klassiruumid. Igal küsmustikule vastajal oli oma lemmiku kohta midagi huvitavat öelda. Paljud õpilased kiitsid just erinevate klassiruumide õpetajaid, kes tegid õhkkonna mõnusaks. Mõnel seotus klassiruumiga ere mälestus, teistel aga lihtsalt meeldis ruumikujundus. Toon välja ka mõned vastajate muhedad kommentaarid:

See on kõige hubasema ja stressivaesema keskkonnaga puhkekeskus. (Madis Somelari kabinet)
Väga lihtne magada ja õpetajaid ignoreerida (ruum 201).
Viibin seal rohkem kui kodus (ruum 205).
Talts on mu teine isa, olen pool oma kooliteest just seal klassis veetnud. Mõnus kodune vibe (ruum 205).
Seal on konkurentsitult kõige kaunimad valgushetked: päike Eesti Panga tornil, lumi ja hommikud (ruum 302).
Sain Martin Saare keemiatundides kõige taga rahulikult nutta (ruum 303).
Seal koopas on alati teistsugune aura (ruum 405).

Tuleb välja, et kooliperel on suur armastus koolimaja ruumide vastu. Kõigil on enda lemmik, mis on mingil põhjusel südamelähedane: mõne meeldiva õpetaja koduklass, hea kujundusega tuba või hoopiski meenuvad mälestused, mis toovad naeratuse näole. Loodan, et leiate jõudu oma lemmikutes klassiruumides, mis aitab teil vaheajani vastu pidadada. Jõudu ja jaksu!