„Mis sul on kodus?”
„Lilled… Heinamaa… Päikesepaiste…”

Ta hüppab kähku vankrile ja sõidab kodu poole, ilma et ta enam kordagi Teele poole vaataks.

Loodan, et sinagi ihaled heinamaa ja päikesepaiste järele, nagu Arno Oskar Lutsu „Kevades”. Mis muud saaks olla nii ihaldusväärne, kui seda on Eestimaa loodus juuni alguses - õitsevad lilled, kiiresti kasvav vili, sumisevad mesilased. Lisaks lopsakale loodusele ootavad sind suvel külla ka su vanavanemad. Vanaemale ei paku miski suuremat rõõmu, kui oma lapselapsele ahjukartulite ja marjakookide küpsetamine. Vanaisa oleks õnnelik, kui aitaksid tal vana aiajuppi parandada või umbrohtu iluaiast välja kitkuda.

Mõnel vabal hetkel (muidugi alles siis, kui oled vanavanemaid igasugu töödega aidanud) haara kätte selle õppeaasta viimane Reaali Poiss. REK-i presidendi lõpusõnadega meenuvad koolis aset leidnud üritused, mis toimusid koroonaviirusest hoolimata, Eliis ja Linda on kokku korjanud mälestusi 137. lennu tegemistest, Kristjani artiklist leiad infot Reaali õpilaste stressitaseme kohta. Kui tunned grillimisõhtul puudust heast räppmuusikast, siis uuri muusikanurka.

Suur kummardus Eliisile, Lindale ja Paulile, kes hoidsid paaritute lendude au kõrgel Reaali Poisi toimetamisega. Vahepeal oli päris raske ajalehte ilmuma saada, koroona hoidis inimesed lahus ja üritusi ei toimunud. Ometi suutis peatoimetus kirjutajad kokku ajada ja Reaali Poisi ilmuma saada. Nad said suurepäraselt hakkama ka veebruaris ilmunud juubelilehega. Kummardus ka Erkile, ega selle veebilehe leiutamine lihtne polnud. Aitäh, teie panus koolielusse on hindamatu!

Armas lugeja, ära unusta 21. juunil 137. lendu lõpetamise puhul õnnitlema tulla, ära unusta oma õpetajat õppeaasta lõpus tänamast ja ära unusta, et ainult puhanud peaga jõuad sügisel tööd edasi teha!

Birgit Reintam 139C