Head reaalikad!

On jaanuar – magus hingetõmbehetk jõulumaania ja veebruarimasenduse vahel. Paljude jaoks klassikaline aeg vaadata edasi, tagasi ja ümberringi, teha suuri sõnu või õppida natuke mõnusamini argipäevi pidi kulgema. Ent kui ka 2023 lõpuks kahtsadat raamatut läbi ei jõua, siis loe vähemasti läbi kõik 9 Reaali Poissi! Alustades näiteks sellest siin.

Põhjaliku ülevaate just uusaastalubaduste ja uute harjumuste kujundamise kohta leiab Johanna intervjuust koolipsüholoog Kati Tammikuga. Sealsamas saab teada ka, mida teised koolikaaslased endale uuel aastal korda saata lubavad. Teist populaarsemat uusaastatraditsiooni ehk astroloogiat esindab lehes aga Reaali Poisi suur ja erakordselt täpne (100% raha tagasi garantii!) aastahoroskoop.

Lisaks uue aasta tähistamisele on jaanuarinumbris ka ohtralt kultuuri. Arvustamisel on Linnateatri Regina Maadre, Erkki Otsmani värske album ning kogu ETV saatekava ühe päeva jooksul (!). Tuttav tundmatu Mats Mustamäelt avaldab käesolevas lehes enda kirjanduslikke viiteid tihedalt täis pikitud poeemi Kohvik Dekadentsitänavaval ning kultuurišoki kohta saab lugeda intervjuus vahetusõpilase Shuji Watanabega.

Samuti saab sel kuul nautida suisa kahe testi lahendamist: esimesest saab nõuandeid tulevaseks karjäärivalikuks, teisest aga teada enda joogimaailma alter ego.

Mõnusat lugemist!

Ja nautige siis ikka ka seda jätkuvat uut aastat :)

Ellen Roper 138A