Põhjus on lihtne – seekordne turniir toimub Kataris, kus on suvel lihtsalt liiga palav, et seal saaks mängida tipptasemel jalgpalli.


Kahjuks pole nende maailmameistrivõistlusete ümber ainult positiivsed emotsioonid. Katari võistluste jaoks ehitati seitse uut jalgpallistaadionit ning nende ehitust on varjutanud mitmed skandaalid. Nimelt kasutas Katar staadionite ehitamiseks välistööjõudu Sri Lankalt, Indiast, Pakistanist, Nepaalist ja Bangladeshist. Need töölised elasid kehvades elamistingimustes. Lisaks ei järgitud staadionite ehitamisel kõiki turvanõudeid, seega said paljud töölised surma. Ametlikult on teatatud 6500 töölise surmast, kuid kas see number vastab ka tegelikkusele, me ei tea.


See kõik on meedias tõstatanud küsimuse, kas see oli ikka õige otsus, anda Katarile nii suure võistluse korraldamise õigus. Suurima punktina toodakse välja, et Kataris pole välistööliste inimõigused hästi kaitstud. Oma viga on tunnistanud ka FIFA (Rahvusvahelise Jalgpalliliidu) endine president Sepp Blatter, kes oli otsuse tegemise ajal FIFA president. Ta ütles hiljuti Šveitsi ajalehele: „Katar on liiga väike riik. Jalgpalli maailmameistrivõistluste korraldamine on sellele riigile liiga suur ülesanne.“


Vaatamata draamale maailmameistrivõistluste ümber, on fännid ikkagi väga elevil. Paljud arvavad, et need maailmameistrivõistlused annavad vastuse, kaua kestnud vaidlusele, kes on parem: Messi või Ronaldo. Mina isiklikult arvan, et maailmameistrivõistlused võidavad Argentiina ja Messi.


Jakob Aus 141B