Cartier Crash

Cartier Crash / Allikas: Fortuna

Uhke. Sürreaalne. Maksab hingehinda. Kell valmis 1967. aastal ja on ääretult luksuslik, sest valmistamiseks on kasutatud teemanteid ja nahka. Mõned ütlevad, et disaini eeskujuks oli Salvador Dali „Mälu püsivus“, maal sulavatest kelladest. Teised, et idee tuli hoopis autoõnnetusest, kus üks Cartieri kelladest sulas üles tules ning moondus.

Tegelik lugu on hoopiski igavam: idee tuli Jean-Jacques Cartieri ja käsitöölise Rupert Emmersoni koostööst, kes venitasid ja painutasid kella omalaadse kujunduse saamiseks. Vaatamata tõele on kell siiski julge ning imeilus.

Casio A158WA-1

Casio A158WA-1 / Allikas: Walmart

Ajatu. Vastupidav. Rahakotisõbralik. Jutt käib digitaalsest käekellast, mida Casio on tootnud alates 1980ndatest. Kellal on roostevabast terasest rihm ja ruudukujuline digitaalne ekraan, mis näitab kellaaega, kuupäeva ja samas võimaldab kasutada stopperit. Tagasihoidlik disain sai inspiratsiooni retrofuturimisi voolust, mis kerkis esile pea 50 aastat tagasi. See kunstivool ühendas visiooni minevikust ja tulevikust, luues omalaadse efekti, kus asjad näevad välja nii futuristlikud kui ka nostalgilised. Arvan, et just see on võlunud Casio A158WA-1 kandjaid läbi aastate ning lööb laineid siiani nii noorte kui ka eakate seas.

Seiko TV

Seiko TV / Allikas: Seiko

Särav. Paeluv. Ajast ees. Seiko lõi maailma pahviks 1982. aastal tuues turule esimese LCD ekraaniga käekella. Kellal on teras korpus, käepael, sisseehitatud kõlar ning ekraan, mida hoiab elus miniatuurne ja laetav aku. Sellele veel lisaks anti kaasa paar kõrvaklappe. Kell saavutas veelgi rohkem kuulsust, kui James Bond kandis seda 1983. aasta filmis „Octopussy“.

Tänapäeval on see käekell haruldane, sest selle tootmine lõpetati tehnoloogia kiire arengu pärast.

Casio C-80

Casio C-80 / Allikas: eBay stock photo

Vaimustav. Originalne. Õpilase unistus. Casio kalkulaator-käekell on digikell, mis tuli müügile 1980. aastal. Kellal oli kõik, mis tarvis: stopper, äratus, maailmaaeg ning kalkulaator, mis andis võimaluse arvutamiseks igal hetkel. Casio C-80 tõi palju edu ja tänu sellele sai Casio üheks juhtivaks kellafirmaks. Ühtlasi sai see kiiresti tehnikahuviliste ja üliõpilaste seas staariks. Teisisõnu, see on parim kink oma semule või pinginaabrile, et peletada nende nukrat igavust.