Maria laulab „Minu lemmikuid“, von Trappi lapsed ootavad lava taga pisikeses tagaruumis õiget hetke, et lavale minna. Kooristuudio lauljad, kaks õpetajat (loe: õppealajuhatajat) ning säravad solistid on terve suve valmistunud, et 2. ja 3. septembril anda ainulaadne esitus. Või siis kahelaadne.


Osades: Nora-Liisa Suislepp, Kristo Ukanis (vil!122), Epp Maria Pugal (vil!137), Henry Reiljan, Oliver Saluveer, Helena Kotka, Eva-Maria Tammik, Mattias Ilp, Melissa Espenberg, Maria Lenzo, Elo-Mirt Oja, Liisi Vidder, Natalie Mitt, Helena Laks, Martin Saar, Kadriann Kummer, Märten Männiste, Daniel Kaasik (vil!121), Oskar Pukk, Marie Kelder, Annika Lundver (vil!128), Jakob Aus, Marie Roos (vil!127), Katariina Lahe, Marta Kitter, Carol Kuusk, Paula Arula, Mari-Ly Truusalu, Säde Kupits. Miia Maria Heinvee, Pärle Kupits, Eva-Maria Tammik, Maria Lenzo, Liisi Vidder, Marta Kitter, Paula Arula, Katariina Lahe, Carol Kuusk, Mari-Ly Truusalu, Säde Kupits, Helena Kotka, Melissa Espenberg, Elo-Mirt Oja, Annika Lundver, Henri Georg Valentin, Jakob Matthias Lindma, Tristan Aik Sild, Mikk Jõesaar


Esmakordselt 1959. aastal Broadway lavadel säranud „Helisev muusika“ on Tony auhinna pälvinud parima muusikali kategoorias. Muusika ja sõnade autorid on legendaarne duo Richard Rodgers ja Oscar Hammerstein II. Kui lugeja pole tuttav muusikalide kullafondi kuuluva „Heliseva muusikaga“, siis on tagumine aeg vähemalt 1965. aasta filmiversiooni tudeerida. Kiire sisukokkuvõtena: Maria on soovinud terve elu nunnaks saada, kuid kahtleb oma otsuses. Ta saadetakse von Trappi perekonda guvernandiks ning, nagu alati kipub olema, on tegemist ka osaliselt armastuslooga. Nimelt armub von Trappi perekonnapea (pärast põgusat romaani ühe Viinis elava parunessiga) Mariasse. Samal ajal on aga toimumas maailma raputavad sündmused ning võimule tulnud natsid nõuavad kapten Georg von Trappi viivitamatult tagasi sõjalaevastikku oma endisele kohale.


Lavastaja, Marie Roos, kandis muusikalis ka abtissirüüd. Etenduseni on jäänud vaid loetud minutid, viimased meigikorrektuurid on tehtud ning nüüd on aeg anda üks vägev esinemine. Publik voolab sujuvalt oma kohtadele ning vilksamisi on näha ka tuttavaid õpetajaid. Vaikus. Etendus algas. Laval on puidust laud, mida kaunistavad Piibli Ramat ja küünlajalg, koos sametist aulatooliga. Atbiss laulab koos nunnadega laval. Nunnakloostri stseen Püha Katariina kirikus on tõesti efektne. Meeliülendavalt sügavtooniline muusika ajatus melanhoolias. Palju suuri sõnu, kuid omamoodi suursugune on kuulata „Heliseva muusika“ avalaule.


Mida edasi muusikal veereb, seda rohkem on äratundmisrõõmu. „Edelweiss“ on ilmselt pala, mis ei vaja lähemat tutvustamist, ning eriti terane lugeja teab, et see pala sai mainimist ka ühes varasemas artiklis, Muusikalinurgas. Kristo mahe hääl meenutab pisut Koit Toomet, kui ta laste keskel kitarri saatel laulab. Spektaakli lõppedes kajas kõrvulukustav aplaus, mille vaibudes tänas direktor Ene Saar kõiki esinejaid ja Heli ning Marie Roosi.

Palju õnne, Kooristuudio!
Aitäh!