Wassily chair

Wassily chair. Allikas: Dominidesign

Legendaarne. Meeldejääv. Geniaalne. Marcel Breueri Bauhausi kunstikoolis loodud tool, mille algne nimi oli „Model B3“, kuid mis sai rahvasuus nimeks Wassily tool. Uuenduslik nii disaini kui keevituskohata tootmisvõtte poolest (mis pikendab tooli vastupidavust) – see tool tõesti muutis maailma. Mõnel hetkel, kui tekib soov lihtsalt kõik tööd nurka visata, tuleb jälle meelde, miks iga päev pingutada: et olla üks päev õnnelik Wassily tooli omanik.

Reaalkooli tool klassis 206

Reaalkooli tool klassis 206. Allikas: Erakogu

Vana hea tool matemaatikaklassis: me kõik oleme vähemalt korra sellel istunud. Soliidsest alumiiniumist raam, mille külge on kinnitatud kareda servaga puitplaat. Paradoksaalselt kõige parem objekt, millel sooritada kiire uinak ning kõige ebamugavam tükk mööblit milles keskenduda tähtsale kollineaarsele vektorarvutusele. Auhind: kõige rohkem sukapükse lõhkunud tool maailmas.

Monobloc

Monobloc. Allikas: Aldo Ardetti, 2008

Võimalik, et see tool muutis maailma halvemaks. Võime Monobloc’i pidada invasiivseks võõrliigiks mööblidisaini maailmas, sest tänu odavale hinnale ja lihtsale tootmisprotsessile (valatud ühes tükis) on ta vallutanud terve maailma. Neid polüpropüleenist meisterdisi eksisteerib maamuna peal miljardeid ning nende tootmisele lõppu ei nähta. Mõtteainet. Tõenäoliselt on seal peal ketšupiplekk. Auhind: kõige okeim istekoht sugulase aiapeol.

Stool 60

Stool 60. Allikas: Artek
„Mis siis kui… vineer… painduks?“

küsis Alvar Aalto tõenäoliselt endalt umbes 1920. aasta paiku. Selgus, et vineer paindub, kui seda hoolikalt töödelda, ja et see on suht äge. Siis Alvar läks ja tegi kolmejalgse tabureti, mida saab teiste kolmejalgsete taburettide otsa panna. „Nii praktiline ja lihtne disain!“ hüüdsid Aalto sõbrad ja ostsid kõik endale kümme tükki. You did it! You broke chair down to it’s bare essentials!

Gamer chair

Mängurihäll. Allikas: GTRACING

Just see 21. sajandi post-internet ühiskonna sümbol on paljude teismeliste mängurite parim sõber. Mängurihäll on äratuntav sihvaka ja voolujoonelise silueti järgi ning on loodud pikalt mugavaks istumiseks. See tool tähistab aega, kus inimene veedab suure enamuse oma päevast istudes. Ja me ei saa seda pahaks panna. Kui minu tool suudaks voodiks transformeeruda, siis langeksin selle sisse kümneteks tundideks korraga. Hirmutab tibusid peaaegu sama palju kui light-up klaviatuur.