π võib tunduda igapäevaelus mõttetu, mis ei ole teps mitte tõsi! Selles artiklis näitame sulle kümmet praktilist meetodit, kuidas kasutada π-d.

1) Kas tunned, et su elu trajektoor on justkui allapoole suunatud spiraal, sest see käib ringiratast ja läheb aina kiiremini halvemaks? Tänu π-le saad sa arvutada selle spiraali pikkuse! Valemiks on π*n(D+d)/2, kusjuures n on rõngaste arv, D välimine ja d sisemine diameeter.

2) π on lõpmatult täpne, nii et sellel on lõpmatu arv numbreid. Sa saad muuta need numbrid tähestiku abil tähtedeks (0 = a, 1 = b), millel on sama lõpmatult kasutusvaldkondi, nagu oma lapsele nime otsimine või luuletuseks inspiratsiooni ammutamine. Siin üks tükk πst näiteinspiraatorina: ökjhsfapoidhpdsnkjvflöskdjfspoifh
Nii inspireeriv!use, heaolu ja veidi ka puhastamisega. Üldine teadaanne: kammige oma juukseid!

3) Kas sinu kodu treppidel puudub iseloom? Telli uued, kus iga aste on π kõrgune! Need võimatud astmed takistavad oma äärmusliku täpsusega isegi kõndimist (kuidas astuda millelegi, mille täpne kõrgus on olemas aga pole teada?). Kindlasti tuleta ka ehitajatele igal võimalikul hetkel seda kõrgust meelde ja mäleta nende peale valjult karjuda, kui nad ainult 5 numbrikoha täpsusega toote kohale toovad.

4) Kui sa oled kunagi avalikus kohas arvutiga ja tahad lahe välja näha, hakka roheliste tähtedega mustale ekraanile π numbrikohti kirjutama. Vot nüüd oled tõeline häkker!
Lisapunktide jaoks muuda numbrid binaarkoodiks ja trüki see sisse.

5) Inimesed sinu elus ei ole igavesed. π numbrikohad on. Mäleta seda.

6) Sa oskad nüüd lahendada allolevat ülesannet! Näita seda oma sõpradele ja naera, kui nemad seda lahendada ei suuda.

7) Tänu π esimesele kolmele numbrile jääb sulle meelde 14. märts, mil juhtus nii mõndagi: sündisis Albert Einstein ja K. Jaak Peterson, surid Stephen Hawking ja Karl Marx, Angela Merkel sai neljanda ametiaja ja Xi Jinping nimetati Hiina presidendiks, Rolling Stonesi liikmed läksid maksude vältimiseks Inglismaalt Prantsusmaale, USA president Bill Clinton kukkus ja vigastas oma põlve. Ärgem unustagem: 14. märtsil on ka emakeelepäev!

8) Kiiresti! Sul on kalkulaator maha ununenud ja sinu ees seisab klassikaline kümnenda klassi ülesanne: ratta diameeter on 652 mm ja algne pöörlemiskiirus 64,5 p/min, leia tangentsiaalkiirendus, kui auto kiirendab 5 m/s². Tõsi, sa võid nutta, aga sa võid ka mäletada πd ja selle abil välja arvutada ratta ümbermõõdu! Näe, ülesanne kohe kergem.

9) Kammiπd on vajalikud, et juuksed kammida, mis on vajalik juustes olevate pusade vältimiseks. Lisaks aitab kammimine masseerida su peanahka, mis aitab selle verevahet
π on väga pikk – et seda paremini hoomata, on tehtud antud graafik.

Sinu elu pikkus vs pii pikkus / Allikas: Erakogu

Kuidas π ennast tunneb, kui sa seda mõttetuks kutsud :(

10) Kas sul on vaja kirjutada artikkel Eesti Parima Koolilehe(™) jaoks (see on tõsi, Reaali Poiss on saanud minu tehtud Eesti Parima Koolilehe auhinda juba 15 korda selle päeva jooksul), kuid isegi sinu üliloovas peas puuduvad ideed? Sa saad kasutada πd, et kirjutada selle kohta terve buzzfeedlik artikkel! Näe, kellel on vaja vaeva näha? Kahjuks oled sa hiljaks jäänud, kuna see idee on meie poolt juba ära patenteeritud. Kirjuta Archimedese konstandist!

Need on vaid mõned põhjused, miks π on väga tarvilik nii meie igapäevases kui ka mitte-igapäevases elus. Nüüd saad sa julgelt maailmale vastu astuda! Usun sinusse <3